Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/CAD) testuje linię trendu. Co dalej z notowaniami?Kurs dolara australijskiego (AUD/CAD) jeszcze niedawno sukcesywnie piął się w górę. Jednakże, bycze momentum wygasło i notowania zmieniły kierunek. Ruch spadkowy może się jednak okazać jedynie korektą w szerszym trendzie wzrostowym. Byki mierzą się teraz z linią trendu spadkowego, której pokonanie jest niezbędne, by AUD/CAD mógł kontynuować trend.

  • Ogólny trend na wykresie sprzyja kupującym
  • Po przetestowaniu obszaru wsparcia przy 0,9400 cena dotarła do linii trendu
  • Pokonanie linii trendu otwierałoby drogę w kierunku 0,9655

Byki na AUD/CAD testują spadkową linię trendu 

Jak widać na wykresie dziennym AUD/CAD poniżej, notowania przez ponad miesiąc konsolidowały pod oporem przy 0,9400. Po wybiciu tego obszaru w lipcu, kurs dolara australijskiego ustanowił szczyt przy 0,9695.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Odbicie po wyznaczeniu szczytu skierowało ceną z powrotem do obszaru przy 0,9400 CAD, który teraz działa jako wsparcie.  Strefa ta została skutecznie przetestowana podczas piątkowej sesji.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
AUD/CAD – wykres dzienny

Dziś natomiast byki mierzą się z linią trendu spadkowego biegnącą od tegorocznych maksimów. Jeśli uda im się pokonać tę linię, kurs AUD/CAD może ponownie kierować się do strefy oporu przy 0,9655.

Alternatywnie, skuteczne wybicie w dół pod 0,9400 otwierałoby drogę do wsparcia przy 0,9270.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here