Naga MarketsKurs dolara AUD/CAD wrócił do poziomów sprzed roku. Gdzie ruszy dalej?Kurs dolara australijskiego w relacji do kanadyjskiego rósł przez ostatnie 3 tygodnie. Zyski jakie w tym czasie wypracowała para AUD/CAD sięgnęły w szczytowym momencie około 4,5 proc. Co więcej, notowania dotarły do kluczowej strefy oporu, która skupia szczyty z maja i czerwca ubiegłego roku. Ostatnie dni minionego tygodnia pokazały jednak, że impet kupujących się wyczerpuje, a opór może zadziałać. Co zatem dalej z kursem AUD/CAD?

  • Kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego wzrósł do maksimów sprzed roku
  • Kupujący utracili momentum w ostatnich dniach tygodnia
  • Utrzymanie oporu daje szanse na odbicie

Opór przy 0,94 na AUD/CAD powstrzyma kupujących?

Po spadkach o bardzo silnym momentum jakie obserwowaliśmy w marcu nie ma już śladu. Kurs dolara australijskiego do CAD zdołał je odrobić z nawiązką. Nowy trend wzrostowy znacznie przyspieszył w ostatnich tygodniach.

W wyniku wzrostów notowania dotarły do kluczowej strefy oporu w obrębie 0,9400. Obszar ten skupia szczyty sprzed roku, z maja i czerwca 2019. Przez 3 ostatnie dni minionego tygodnia kupujący nie byli w stanie pokonać tej strefy, a zatem wciąż jest ona obowiązującym oporem.

AUD/CAD – wykres tygodniowy | Osiągnięty opór sprawdzał się wcześniej także jako wsparcie

Jeśli cena nadal będzie utrzymywać się pod oporem, a kontrolę przejmą sprzedający, możemy być świadkami korekty ostatnich wzrostów. W przypadku realizacji tego scenariusza, najbliższy cel dla spadków stanowić będzie wsparcie przy 0,9200 – 0,9180.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
AUD/CAD – wykres dzienny | Podczas piątkowej sesji uformował się niedźwiedzi pin bar, po którym notowania mogą osuwać się w nadchodzącym tygodniu

Alternatywnie, skuteczne wybicie ponad opór przy 0,94 CAD otwierałoby drogę dalszym wzrostom. Byki mogą celować wtedy w obszar w pobliżu 0,96 CAD, tam bowiem znajdują się ubiegłoroczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here