Naga MarketsKurs dolara australijskiego może w końcu opuścić konsolidację. Co dalej z AUD/CAD?Niemal od początku czerwca kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego porusza się bez wyraźnego kierunku. Cena w zasadzie ugrzęzła w konsolidacji, która wystąpiła po impulsie wzrostowym. W tym tygodniu miało miejsce odbicie od wsparcia, po który ponownie obserwujemy atak na strefę oporu. Od rezultatu testu zależeć będzie dalszy ruch AUD/CAD.

  • Konsolidacja na parze walutowej AUD/CAD sprzyja swing traderom
  • Ostatnie odbicie od oporu było nieznaczne, co stanowi sygnał ostrzegawczy
  • Wybicie w górę może

Byki w natarciu na opór przy 0,9400

Akcja cenowa w tym miesiącu mogła podobać się traderom lubiącym handel w konsolidacji, gdzie okazji do sprzedaży szuka się na oporze, a do kupna na wsparciu. Jako, że ogólny kontekst rynkowy daje przewagę bykom, lepiej jest kupować na wsparciu, które w tym przypadku znajdziemy w okolicach 0,9270.

Jednakże, kurs pary walutowej AUD/CAD znajduje się obecnie w strefie oporu przy 0,9400. Co istotne, notowania testują ten obszar już drugi raz w tym tygodniu. Po ostatnim odbiciu cena nie wróciła do wsparcia, co stanowi sygnał ostrzegający przed potencjalnym wybiciem w górę.

Mając na uwadze powyższe, warto zaczekać i zobaczyć jak rozwinie się akcja cenowa w przyszłym tygodniu. Jeśli bykom uda się pokonać górne ograniczenie zakresu, odsłonią wtedy opór w okolicach 0,9600.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 4-godzinny pary walutowej AUD/CAD

Osobiście, w przypadku realizacji powyższego scenariusza, będę szukał okazji do zajęcia pozycji długiej. Jednak nie od razu po wybiciu. Poczekam na ewentualną korektę i test przełamanego oporu w obrębie 0,9400, który zmieni się we wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here