Naga MarketsAUD będzie zyskiwał względem dolara wg rekomendacji Westpac i MUFGKurs dolara australijskiego kontynuuje zwyżkę zapoczątkowaną jeszcze wybuchem pandemii. Moment ten odwrócił średnioterminowy trend spadkowy na korzyść australijskiej waluty. W tym roku “Aussie” zyskał już 2,30%. Analitycy MUFG oraz Westpac spodziewają się kontynuacji tego trendu wzrostowego.

  • Kluczowe dla umocnienia australijskiej waluty są rosnące ceny surowców
  • AUD jest w dużej mierze zależny od surowców, na wydobyciu których oparta jest gospodarka Australii
  • Niespodziewanie szybkie i sprawne odbicie gospodarcze w Australii jest częściowym wsparciem dla AUD

Westpac: szansa na 0,80 dol. w krótkim terminie

Kurs AUD/USD może dobić do 0,80 dol. w perspektywie tygodnia, jak twierdzą analitycy Westpac.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD będzie zyskiwał względem dolara wg rekomendacji Westpac i MUFG
Notowania kursu AUD/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs AUD/USD obecnie w sposób jasny wybił ze spodziewanego zakresu 0,76 – 0,78 dol., nawet jeśli dolar amerykański powstrzymał się od osłabienia. – stwierdzili.

Jakiekolwiek ruchy powrotne do 0,7750/75 dol. powinny zostać powstrzymane wsparciem, a ruch 0,80 dol. może być spodziewany w krótkim terminie. – dodali.

MUFG: rekomendacja wzrostu AUD/USD

 Rekomendujemy propozycję zajęcia pozycji długiej na notowaniach pary AUD/USD. Jesteśmy przekonani do niej z uwagi na bieżące price action dolara australijskiego, który nadal wzrasta względem dolara amerykańskiego podobnie jak inne waluty surowcowe.

Zdaniem analityków MUFG, AUD skorzysta z sytuacji rosnącego optymizmu dla globalnego wzrostu i perspektyw reflacyjnych która mają wspierać terms of trade Australii.

Reserve Bank of Australia w tym tygodniu zaznaczył, że zależny w dużej mierze od handlu międzynarodowego dolar australijski w normalnej sytuacji powinien być o 5% droższy z uwagi na obecne wyceny surowców, jednak zwyżka jest ograniczana przez luźną politykę monetarną RBA.

Wzrosła także rentowność australijskich 10-letnich obligacji skarbowych do 1,4%, gdy jeszcze na początku roku było to 1%. To jeden z najwyższych poziomów w grupie G10, jak zwrócili uwagę analitycy MUFG.

Rekomendują oni zajęcie pozycji na poziomie 0,7840 dol. z celem 0,8120 dol. i stop lossem na 0,77 dol.

Głównym ryzykiem w przypadku tego trade’u ma być ewentualne spowodowanie przez rosnącą dochodowość amerykańskich obligacji korekty, która mogła być znieść notowania pary AUD/USD niżej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here