Naga MarketsPrzejęcie Time Warner przez AT&T będzie największą tegoroczną fuzją na rynku amerykańskim. Połączą się ze sobą giganci z rynku telekomunikacyjnego oraz telewizyjno-rozrywkowego, a do ostatecznego potwierdzenia transakcji brakuje już tylko zgody urzędów antymonopolowych. AT&T kupi właściciela m.in. kanału filmowego HBO, telewizji informacyjnej CNN, a także stacji TNT i Cartoon Network.

Do koncernu Time Warner należy także znane studio filmowe Warner Bros oraz wydawca komiksów z Batmanem i Supermanem, czyli DC Comics. O potencjalnej transakcji pomiędzy firmami mówiło się już od kilku dni, jednak w weekend nastąpiło oficjalne potwierdzenie rozmów. Pojawiły się takżę konkretne liczby i wartosć transakcji, która wynieść ma 85.4 mld dolarów. Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy inna firma pragnie zakupić Time Warner. Do podobnej oferty, tym razem ze strony 21th Century Fox, nie mógł przekonać się zarząd spółki, a sam plan zawarcia transakcji upadł.

W odpowiedzi na doniesienia o przejęciu akcje Time Warner wzrosły o ponad 20% i znalazły się na poziomach nie widzianych od bańki internetowej z początku wieku.

twx-us_10_13-24_10

Wycena przejęcia odbiła się  z kolei na notowaniach AT&T. Spółka poniesie koszt zakupu  Time Warner, co będzie ciążyć na jej wynikach w najbliższych kwartałach. Dodatkowo, pozytywne efekt mogą być widoczne dopiero za jakiś czas, dlatego też reakcja spadkowa jest czymś naturalnym przy tego typu transakcjach.

Patrząc na wykres firmy łatwo zauważyć, że broniona jest obecnie linia trendu wzrostowego, z kolei niepokojącym sygnałem może być wybicie wsparcia, które wcześniej stanowiło silny opór. Powrót ceny poniżej 38 dolarów za akcję może oznaczać nadchodzącą słabość AT&T, która może zostać wzmocniona wybiciem linii trendu.

t-us_10_17-24_10tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here