Naga MarketsAtrem miał 0,79 mln zł zysku netto, 1,72 mln zł zysku EBIT w II kw. 2021 r.Warszawa, 30.08.2021 (ISBnews) – Atrem odnotował 0,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2021 r. wobec 1,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 1,72 mln zł wobec 1,47 mln zł zysku rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 22 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 18,63 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2021 r. spółka miała 0,89 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 2 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 38,73 mln zł w porównaniu z 35,71 mln zł rok wcześniej.

Przychody Atremu w I półroczu 2021 roku wyniosły 38,7 mln zł, co oznacza wzrost o 3 mln zł r/r (+8,44%). Spółka deklaruje, iż realizacja przychodów kształtuje się nieproporcjonalnie w trakcie trwania roku, w związku z czym oczekuje większej aktywności w drugiej części roku. EBITDA wyniosła 2,03 mln zł wobec 1,85 mln w 2030 r., czytamy w komentarzu przesłanym ISBnews.

„W II półroczu 2021 roku – podobnie jak w roku ubiegłym – spółka zakłada wyższe zaangażowanie na kontraktach. Wynika to m.in. z warunków atmosferycznych, specyfiki realizowanych kontraktów, terminów umownych oraz fazy realizacji, w jakiej się znajdują budowy” – powiedział prezes Andrzej Goławski, cytowany w komentarzu.

Jak wyjaśnia spółka, w ślad za wzrostem przychodów w I półroczu br., nastąpił wzrost kosztów bezpośrednich do 32,6 mln zł wobec 30,1 mln zł w I półroczu 2020 r., a dynamika wzrostu kosztów była nieco niższa niż zmian przychodów. Powodem takiego stanu rzeczy było polepszenie rentowności na kontraktach wykonawczych. Wypadkową tych zmian było polepszenie także rentowności brutto na sprzedaży do 15,6% w 2021 r. z 15,55% w 2021 r.

„Celem, jaki stawiany wszystkim ośrodkom zysku w spółce, jest trwała poprawa rentowności na realizowanych kontraktach oraz istotna poprawa pozycji finansowej kontraktów” – dodał prezes.

invest

Spółka wygenerowała w I półroczu 2021 roku zysk z działalności operacyjnej na poziomie 0,8 mln zł, wobec zysku 0,4 mln zł w I półroczu 2020. Zysk brutto wyniósł 0,25 mln zł, wobec straty na poziomie 0,03 mln zł na koniec I półrocza ubiegłego roku, a strata netto -0,88 mln zł, wobec minimalnego zysku w analogicznym okresie 2020 r.

Spółka realizuje projekty w dwóch segmentach – automatyki i elektroenergetyki. W ramach segmentu elektroenergetyka, Atrem realizował inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dynamiczny rozwój tej branży może wpływać na przychody Atremu w nadchodzących okresach.

„Atrem widzi szansę w rozwoju polskiego systemu elektroenergetycznego w związku z ekspansją OZE, nowymi przepisami i wywołaną przez to koniecznością gruntownej modernizacji polskiego systemu dystrybucji oraz przesyłu. Rozwój ten wywołuje także konieczność rozwiązania problemu magazynowania energii – tutaj również mamy szanse wykorzystać nasze kompetencje – magazyny energii najlepiej zlokalizować w ramach budowanych przez nas głównych punktów zasilających” – podsumował Goławski.

Atrem działa w branży automatyki i elektroenergetyki oraz realizuje kontrakty w zakresie odnawialnych źródeł energii. W 2019 r. spółka została przejęta przez GK Immobile. Atrem zadebiutował na GPW w 2008 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda intercars | amrest cena akcji | jsw akcje | orange akcje | eurusd | ranking giełd kryptowalut | kurs korony czeskiej nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here