Naga MarketsAtrem [ATR], K2 Internet [K2I] – Gorące spółki dniaOferta konsorcjum z udziałem spółek zależnych GK Immobile została wybrana przez Gaz-System w postępowaniu o udzielenie zamówienia na realizację robót budowlanych w zakresie rozbudowy Tłoczni Gazu w Goleniowie, Odolanowie i budowy Tłoczni Gazu w Gustorzynie. Wydaje się, że ze spółek wchodzących w skład tego konsorcjum, warto zwrócić uwagę na Atrem, któremu przypadnie około 45 mln zł netto z kontraktu. Biorąc pod uwagę wyniki spółki, jest to znacząca umowa. Warto przypomnieć, że spółka miała spore problemy i w zeszłym roku została przejęta przez GK Immobile.

  • Atrem z dużym zamówieniem od Gaz-System
  • Po przejęciu przez GK Immobile, spółka zaczyna zarabiać
  • K2 Internet współpracuje z Frontexem

Dokonana restrukturyzacja zaczyna przynosić efekty, gdyż w II kwartale pojawił się pierwszy zysk po 17 stratnych kwartałach z rzędu. Biorąc pod uwagę zawartą właśnie umowę, wydaje się, że spółka jest na drodze do przełamania także serii lat zakończonych stratą.

Atrem wychodzi na prostą

W dodatku spółka może nadal zyskiwać z powodu licznych inwestycji w zakresie gazownictwa oraz rozwoju branży OZE. Na wykresie tygodniowym widać, że coś zaczyna się w końcu dziać, a historycznie cena nadal jest na bardzo niskim poziomie.

atrem


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Kolejna umowa z Frontexem

Ważną umową w miniony piątek podpisała także spółka Fabrity z Grupy K2 Internet. Chodzi o kontrakt z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex. Chodzi o rozwój oprogramowania dla tej organizacji o wartości do 16 mln euro netto z opcją wzrostu wartości zamówienia. Warto dodać, że nie jest to pierwsza umowa z Frontexem, co dla firmy także ma wymiar prestiżowy.

k2 internet

Wcześniejsze dwie 4 letnie umowy opiewały zaledwie na około 3,25 mln euro. Spoglądając na wykres miesięczny widać pionowy ruch ceny w górę. Od czasu pandemii zwyżka sięga już 270%, a gwałtowny wzrost zachorowań w ramach drugiej fali pandemii, może nadal sprzyjać spółkom z branży IT. Główny opór mamy w rejonie 20-21 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here