Naga MarketsPo raz pierwszy w historii FED zamierza zakupić obligacje korporacyjne, w kwocie określonej jako „niezbędna” czyli de facto w sposób nielimitowany chcą wspierać rynki. Wcześniej była mowa o $700 mld na wykup obligacji państwowych i zabezpieczonych hipotekami. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Rezerwa Federalna robi co może, jednak to nadal za mało?

W planach jest też uruchomienie programu pozyskiwania (czyt. Finansowania) atrakcyjnych kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw w walce z giełdową paniką związaną z pandemią koronawirusa. Na chwilę obecną rynki zdają się odbierać działania FED także jako paniczne i reagują negatywnie, kończąc poniedziałkową sesję z prawie 3% obsuwą na S&P500.

Szybko wzrosły też szacunki bezrobocia – jeszcze w weekend mówiono o 750 tysiącach bezrobotnych w tym tygodniu, a poniedziałek podniósł tą liczbę do miliona. Dzisiaj Goldman Sachs prognozuje nawet 2,5 mln – oznajmił Bogusz Kasowski.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here