Naga MarketsAtomic Jelly z odbiciem w przyszłym tygodniu? Powtarza się statystyczny schemat notowańKolejna spółka z Grupy Play zaczyna powielać schemat zachowania się kursu w okresie kilku dniu po debiucie na rynku. Najnowszym debiutantem z tej stajni jest Atomic Jelly, w którym PlayWay posiada niemal 44% akcji. Notowania spółki spadają od 4 sesji, co przypomina wiele debiutów firm z tej grupy.

  • Ostatni debiutant z Grupy PlayWay zaczyna powtarzać statystyczny schemat
  • Akcje spółki spadają kolejną sesję po debiucie
  • W tym roku spółka wyda dwie warte zainteresowania gry

Statystyczny schemat opisaliśmy w połowie grudnia, tuż przed debiutem spółki Play2Chill: Jutro debiut Play2Chill z grupy PlayWay. Kiedy i czy warto kupić akcje – historia i statystyki. Polega on na tym, że sam PlayWay, a przede wszystkim spółki z jego grupy, wyglądają podobnie w okolicach swoich debiutów. Oczywiście nie ma tu 100% zależności, ale śledząc notowania można wysnuć dwa statystyczne wnioski. Po pierwsze, generalnie opłaca się kupować akcje tych firm, także w okresie debiutu. Po drugie, najczęściej po debiucie można kupić akcje taniej. Średnio po 3 do 10 dni, pojawia się pierwszy dołek notowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
play2chill

Od czasu opisania tego schematu, na rynek weszły Play2Chill, Detalion Games i Atomic Jelly. Kurs Detalion Games już 3 sesji od debiutu mocno ruszył do góry, więc spokojnie można było na tych akcjach szybko zarobić. Z kolei na Play2Chill schemat sprawdził się w 100%, co widać na poniższym wykresie. Znowu najlepiej było kupić akcje między 3 a 6 dniem po IPO.

Będzie powtórka z historii?

Obecnie po 4 dniach od debiutu, cały czas spada kurs Atomic Jelly. Jeżeli miałby się powtórzyć opisany schemat, to mocniejsze odbicie powinno być kwestią najbliższego tygodnia, góra dwóch. Dlaczego tak miałoby się stać z innych powodów niż czysta statystyka?

atomic jelly

Po pierwsze, firma istnieje już od 5 lat i ma małe sukcesy na koncie. Po drugie, PlayWay inwestuje w projekty mające dużą szansę na zyski. Po trzecie, spółka cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów o czym świadczy przeprowadzona kampania crowdfundingowa, w której spółka pozyskała ponad 2,4 mln zł. Zdaniem spółki to w zupełności starcza na rozwój, w związku z czym nie musimy obawiać się nowej emisji akcji.

I wreszcie po czwarte i najważniejsze, akcjonariusze mają na co czekać. W tym roku mają pojawić się dwie nowe gry. „Space Mechanic Simluator” to symulator kosmicznego mechanika, którego spółka jest wydawcą, a także „Truck Mechanic Dangerous Patch” czyli zaawansowany symulator mechanika samochodowego połączony z przygodą, podczas której gracz zmierzy się z wymagającymi trasami Ameryki Południowej. Jak wiemy, symulatory mają swoją całkiem liczną grupę odbiorców. Po za tym, obie gry już teraz mają po kilkadziesiąt tysięcy zapisów na liście życzeń portalu Steam.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie dax | kurs sp500 | funt brytyjski kurs | us500 | forum giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here