Naga MarketsAtende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych. Spółka opublikowała właśnie wyniki uzyskane w pierwszym półroczu. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka odnotowała 0,9 mln zł skonsolidowanej straty netto w II kwartale bieżącego roku wobec 1,81 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 0,05 mln zł wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 57,54 mln zł w II kwartale 2018 roku wobec 50,6 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2018 r. wyniósł 3,68 mln zł wobec 2,56 mln zł straty rok wcześniej.

Od początku roku spółka miała 1,02 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 1,79 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 114,66 mln zł w porównaniu z 93,31 mln zł rok wcześniej.

“Grupa Atende osiągnęła w I półroczu 2018 r. wyniki lepsze, niż w pierwszym półroczu roku poprzedniego. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 23% r/r i wyniosły 114 660 tys. zł. Wyższą sprzedaż zrealizowały zarówno spółki zależne (o 45% r/r), jak i nadrzędna spółka Atende (o 15% r/r). W ujęciu sektorowym największą kontrybucję do wzrostu poziomu przychodów grupy miał sektor publiczny, w którym przychody w I półroczu 2018 r. osiągnęły 41 403 tys. zł, co oznacza wzrost o 88% r/r” – napisano w raporcie.

“Sytuacja operacyjna i finansowa Grupy Atende w 2018 r. kształtuje się bardzo podobnie do ubiegłorocznej. Znaczna sezonowość działalności powoduje, że większość zysków grupa wypracowuje w IV kwartale roku. Zdaniem zarządu, pomimo osiągniętej niewielkiej straty w I półroczu br., wyniki Grupy Atende w całym 2018 r. powinny być dobre ze względu na rosnący wkład, osiągających dobre wyniki, spółek zależnych oraz portfel już zdobytych i potencjalnych kontraktów w spółce nadrzędnej, które będą finalizowane w IV kwartale roku” – dodano w raporcie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie

Spółka od maja ubiegłego roku traci na wartości. Obecnie po mocniejszym spadku, kurs oddalił się od często respektowanej linii trendu. Wydaje się więc, że pojawia się szansa na zainicjowanie korekty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here