Naga MarketsAtende liczy na dobrą współpracę z Apatorem w segmencie energetycznym i nadal nie wyklucza akwizycji, poinformowali przedstawiciele spółki.

Przedstawiciele Atende zwrócili uwagę, że zmiany regulacyjne dotyczące opomiarowania związane m.in. ze wdrożeniem inteligentnych liczników znajduje się już na finiszu prac legislacyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ustawa mówi, że po pierwsze wdrażamy inteligentne opomiarowanie. Do 2028 r. 80% odbiorców energii elektrycznej w Polsce ma mieć inteligentne liczniki zdalnego odczytu. Natomiast już w 2023 r. to ma być 15% wszystkich odbiorców, potem dwa lata później 35% itd.” – powiedział prezes Roman Szweda podczas wideokonferencji.

Według niego, nie można jeszcze tego odczuć w I kw., ale w momencie wdrożenia tej ustawy i innych planów to będzie znaczące przyspieszenie i spółka liczy na dobrą współpracę z firmą Apator w tym segmencie.

“Pierwszy przetarg na 7 tys zestawów zestawów koncentratorowo-bilansujących (ZKB), gdzie Apator jest producentem tych liczników, a my dostarczamy część związaną z oprogramowaniem w oparciu o system operacyjny naszej spółki Phoenix Systems miał miejsce w maju. Miejmy nadzieję, że ta współpraca będzie się jeszcze rozwijać i wtedy będzie można mówić o dużych pieniądzach i zamówieniach” – dodał prezes.

Podkreślił, że muszą się jeszcze pojawić przetargi ze strony zamawiających i ma nadzieje, że w tym roku będzie można już więcej o tym mówić. “W przyszłym roku będą to już znaczne instalacje, jeżeli mamy w ciągu dwóch lat wzrosnąć o 15% wszystkich liczników, czyli o około 12 mln, gdzie obecnie takich liczników jest ok 1 mln. Jest więc dużo do zrobienia” – powiedział Szweda.

Podkreślił, że spółka jest zainteresowana współpracą z Apatorem na wszystkich rynkach gdzie ta spółka występuję. “Na rynkach gdzie Apator nie jest zainteresowany to będziemy wchodzić, a zainteresowanie naszą technologią jest i tyle mogę obecnie powiedzieć” – dodał prezes.

Spółka nadal jest zainteresowana przejęciami i nie ogranicza się wyłącznie do Polski.

invest

“Nie przeszliśmy do poziomu badania spółek. Obecnie wstępne rozmowy dotyczą spółek z rynku krajowego, ale jesteśmy otwarci na okazje poza krajem” – powiedzieli przedstawiciele spółki.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Atende sięgnęły 260,1 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here