Naga MarketsAtende dokona podziału spółki celem wzmocnienia działalności integracyjnychWarszawa, 13.09.2021 (ISBnews) – Zarząd Atende podjął uchwałę o rozpoczęciu procesu wydzielenia działalności operacyjnych z obszaru integracji do nowych spółek zależnych. Celem procesu jest wzmocnienie i przyspieszenie rozwoju działalności integracyjnych, podała spółka. Zakończenie podziału spółki planowane jest na II kw. 2022 r

Podział spółki nastąpi poprzez przeniesienie zorganizowanych części przedsiębiorstwa na spółki zależne.„W Atende pozostanie cześć obecnej działalności operacyjnej, związana z usługami, oraz składniki materialne i niematerialne związane z funkcjami zarządczymi dla grupy kapitałowej Atende wraz z udziałami w spółkach zależnych” – czytamy w komunikacie.

Nadrzędnym celem tych działań jest wzmocnienie i przyspieszenie rozwoju działalności integracyjnych, podkreślono.

Zakończenie procedury podziału spółki planowane jest na II kw. 2022 r. Ostateczną decyzję w sprawie przeprowadzenia podziału podejmą właściwe organy spółki oraz spółek zależnych, podsumowano w materiale.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Atende sięgnęły 260,1 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax giełda | akcje pgnig | nasdaq composite notowania | mercator akcje | notowania kęty | polenergia notowania | mercator forum parkiet |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here