Naga MarketsAtende [ATD], Boruta-Zachem [BRU] – Gorące spółki dniaSpółka z branży IT, Atende zawarła wczoraj z Custodia Capital Flix umowę sprzedaży 100% udziałów Atende Software za kwotę 52,5 mln zł. Przejmowana firma przejdzie teraz proces zmiany nazwy, ale co istotne dla Atende, zgodnie z umową, przez 3 lata nie będzie prowadzić działalności konkurencyjnej wobec Atende oraz jego podmiotów powiązanych. Transakcja korzystnie wpłynie na wynik roczny, choć i tak spółka osiąga przyzwoite wyniki w ostatnich latach, co przekłada się na solidną dywidendę.

    • Atende sprzedaje spółkę zależną
    • Kwota transakcji sięga 52,5 mln zł
    • Spółka zależna Boruty Zachem z dużym dofinansowaniem

Grupa Atende odnotowała w trzecim kwartale 2020 roku 2,8 mln zł zysku na działalności operacyjnej, a zysk netto sięgnął 1,8 mln zł wobec 1,4 mln zł straty przed rokiem. Zazwyczaj najlepiej wypada czwarty kwartał, a więc wynik roczny zapowiada się całkiem obiecująco. Spółka pozytywnie wyrażała się także o perspektywach na 2021 rok. Spoglądając na wykres tygodniowy, kurs tworzy nowy trend wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W nowym trendzie wzrostowym

Mimo wczorajszego podbicia notowań, cena nadal jest na dość niskim poziomie, patrząc na historyczne notowania czy też wskaźniki. Obecnie trwa dobry czas dla spółek z branży IT i to powinno wspierać notowania w przyszłym roku.

atende

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Na kluczowym wsparciu

Całkiem udaną sesję zanotowała wczoraj Boruta-Zachem. Spółka zależna, InventionBio poinformowała o otrzymaniu dofinansowania z NCBiR w wysokości 18,9 mln zł. Kwota dofinansowania stanowi około 76,2% wartości netto całego projektu. Planowany projekt dotyczy przeprowadzenia badan przemysłowych oraz prac rozwojowych ukierunkowanych na opracowanie multifunkcjonalnego komponentu paszowego o unikalnych właściwościach synbiotycznych stanowiącego odpowiedz na potrzeby rynkowe zgłaszane przez producentów pasz.

boruta

Założeniem badawczym projektu jest modyfikacja wytworzonej fermentowanej śruty rzepakowej w celu nadania jej nowych cech funkcjonalnych o charakterze synbiotycznym. Planowany produkt zostanie wdrożony w działalności gospodarczej InventionBio oraz skierowany do szerokiego rynku odbiorców – producentów pasz i hodowców zwierząt gospodarskich. Na wykresie mamy konsolidację przy wsparciu okolic 0,60 zł i wydaje, że pod względem technicznym jest to najlepsze miejsce na kolejne podbicie kursu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here