Naga MarketsKultowa firma z rynku komputerów i gier, Atari, współpracuje teraz z The Sandbox (TSB). W ogłoszeniu z 27 marca startup Blockchain Animoca Brands – spółka macierzysta TSB Gaming – ujawnił, że współpraca będzie polegać na tworzeniu nowych wersji znanych gier firmy. Chodzi np. o Asteroidy, Ponga i RollerCoaster Tycoon.

Blockchain The Sandbox jest oparty na technologii Ethereum. Zaoferuje teraz użytkownikom trzy nowe funkcje powiązane z technologią: narzędzie do budowania niefunkcjonalnych tokenów (NFT) w grze, rynek wymiany tych zasobów oraz narzędzie do tworzenia, udostępniania i monetyzacji interaktywnych gier.

Atari w świecie blockchaina

Zgodnie z warunkami współpracy, Atari otrzyma duże „nieruchomości” The Sandbox. Chodzi konkretnie nie o budynki, a o cyfrowe przestrzenie, w ramach których gracze będą mieli dostęp do nowych wersji klasycznych gier Atari. Chodzi o wykreowanie czegoś na kształt cyfrowego parku rozrywki. Użytkownicy będą mogli nawiązywać tam kontakty towarzyskie za pomocą swoich avatarów i wspólnie grać w gry.

Warto podkreślić, że współpraca między Atari – twórcą klasycznych gier wideo, takich jak Tetris i Pac Man – a Animoca Brands trwa od dawna.

 

Blockchain na rynku gier

Warto też zauważyć, że blockchain zyskuje coraz to nowsze zastosowania. Rynek gier komputerowych i wideo to obszar, który w dość zaskakujący sposób adoptuje nową technologię.

Warto przy tej okazji przypomnieć też o Crypto Sanguo. To pierwsza gra strategiczna MMORPG, które fundamentem jest właśnie blockchain. Jest dostępna na smartfonach i PC. Co ciekawe wykorzystuje ona technologię chińskiej firmy IOST.

“Miejscem” sprzedaży gry jest mainnet IOST. Ta posiada jednocześnie wewnętrzny “blockchainowy rynek”. Za pomocą tego drugiego gracze mogą nabywać nowe postacie, które pomogą im w walce (akcja rozgrywki toczy się w czasie wojny domowej, jaka miała miejsce w Chinach w średniowieczu), a także czerpać zyski ze sprzedaży swoich bohaterów, materiałów lub sprzętu. Ważną rolę w gospodarce cyfrowego świata odgrywają tokeny SGT.

IOST to bardzo interesujący projekt na rynku sieci bloków. O jego przewadze nad wieloma blockchainowymi inicjatywami decyduje mechanizm konsensusu, zwany Proof-of-Believability (PoB). Więcej o nim można przeczytać tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here