Naga MarketsAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Jej akcje notowane są na GPW od 2015 r. Atal sprzedał 2 420 lokali w 2018 r.

Atal odnotował 200,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 171,19 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny Atalu w ub.r. wyniósł 259,6 mln zł wobec 222 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 055,02 mln zł w 2018 r. wobec 865,8 mln zł rok wcześniej.

“Atal S.A. w 2018 roku zdecydowanie umocniła pozycję rynkową w każdym z siedmiu polskich miast, w których prowadzi działalność. Spółka nie tylko przekazała najwięcej lokali w swojej historii – 2678 jednostek mieszkaniowych oraz usługowych – ale również wypracowała rekordowe przychody oraz wynik netto. W zeszłym roku przychód firmy wyraźnie przekroczył miliard złotych. Spółka odnotowała aż 1 055 mln skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 22% względem roku ubiegłego. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł za to 200,7 mln zł, czyli był wyższy o 17% rok do roku. Wyniki finansowe potwierdzają efektywność wypracowanego modelu biznesowego, jak i potencjał rozwojowy spółki. W 2018 roku spółka rozpoznała w przychodach lokale z miast, w których działa stosunkowo od niedawna – Trójmiasta oraz Poznania” – napisał prezes Zbigniew Juroszek w liście załączonym do raportu rocznego.

 

“W 2018 roku Grupa Atal pozyskała aż 20 nowych gruntów inwestycyjnych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście oraz aglomeracji śląskiej. Łączny koszt zakupu nowych działek to niemal 200 mln zł. Tereny pozwolą na realizację ponad 285 tys. m2 PUM, co pozwala na budowę ponad ok. 5 000 lokali. Obecny bank ziemi spółki w pełni zabezpiecza plany inwestycyjne na najbliższe lata. Warto jednak zaznaczyć, że przy realizacji polityki zakupowej zawsze zwracamy uwagę, by nie uczestniczyć w wyścigu cenowym, dlatego w 2018 roku koszt zakupu 1 m2 PUM to jedynie 699 zł” – napisał także prezes.

Spółka zamierza wypłacić 4,70 zł dywidendy za akcję co stanowi niemal 12% stopę wobec obecnego kursu akcji.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją po publikacji raportu o ponad 5%. Kurs sięga historycznych maksimów. Jeżeli wywołałoby to ruch korekcyjny to wydaje się, że pierwszym miejscem, gdzie popyt może ponownie przystąpić do akcji jest okolica 37 zł. Wydaje się jednak, że w dłuższym okresie czasu spółka powinna być ceniona przez inwestorów, głównie za sprawą świetnych wyników i wysokiej rentowności. Nie bez znaczenia jest także kwestia wysokich dywidend. Wydaje się więc, że jeżeli sytuacja na szerokim rynku nie będzie znacząco przeszkadzać, spółka prędzej czy później osiągnie znacznie wyższe poziomy niż obecne.

atal
źródło xStation 5

Zobacz także: PCC Rokita [PCR], Inter Cars [CAR] – Gorące spółki dnia 20.03.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here