Naga MarketsAtal wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 120 mln złWarszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – Atal wyemitował skierowane do inwestorów instytucjonalnych dwuletnie obligacje serii AY o łącznej wartości nominalnej 120 mln zł, podała spółka. Planowany termin wykupu obligacji nowej emisji przypada na październik 2023 roku.

„Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 000 zł i równa jest cenie emisyjnej. Dzień wykupu obligacji: 05.10.2023 r. Stopa procentowa obligacji serii AY będzie ustalona wg stopy bazowej WIBOR 6M powiększonej o marżę odsetkową w wysokości 1,75% w stosunku rocznym” – czytamy w komunikacie.Obligacje będą przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez GPW. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie wybranych przedsięwzięć deweloperskich oraz zakupy gruntów, podkreślono.

„To kolejna już emisja, która pokazała, że na rynku jest bardzo duże zainteresowanie emitowanymi przez Atal obligacjami. Popyt zgłoszony przez inwestorów był niemal trzy razy wyższy od oferowanych obligacji, co potwierdza, że nasz model biznesowy oraz konsekwentnie realizowana strategia spotykają się z bardzo pozytywnymi reakcjami. Regularnie decydujemy się na korzystanie z finansowania pochodzącego z papierów dłużnych, co pozwala nam na większą elastyczność w realizacji strategii rozwoju spółki” – powiedział prezes Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie.

Za organizację procesu emisji odpowiedzialny był BNP Paribas Bank Polska.

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Jej akcje notowane są na GPW od 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | akcje pkp cargo | xtb akcje rekomendacje | kęty giełda | cena akcji intercars | ciech notowania | złotowka |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here