Naga MarketsAtal wprowadza do oferty kolejny etap inwestycji Nowe Miasto Polesie ATAL, ogólnopolski deweloper, uruchomił sprzedaż kolejnej części realizowanego w Łodzi wieloetapowego osiedla Nowe Miasto Polesie. Rozpoczęła się budowa dwóch budynków ze 140 mieszkaniami i 40 lokalami usługowymi. Szeroka oferta obejmuje mieszkania o atrakcyjnych układach i zróżnicowanych metrażach – od 35 do 104 mkw. – liczące od dwóch do czterech pokoi.

Atal uruchomił sprzedaż kolejnej części wieloetapowego osiedla

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Horizone Studio. Osiedle powstaje w południowo-zachodniej części miasta, przy ul. Pienistej, nieopodal skrzyżowania z ul. Maczka. Ceny za mkw. zaczynają się od 6 100 złotych brutto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe Miasto Polesie to wieloetapowe osiedle powstające na terenie liczącym blisko 9 hektarów, które po ukończeniu procesu inwestycyjnego stworzy nową tkankę miejską gwarantującą wygody, wysoką jakość życia i dobrostan mieszkańców. We wprowadzonej do oferty pierwszej części trzeciego etapu projektu zaplanowano realizację dwóch budynków podzielonych na sześć pięciokondygnacyjnych segmentów, w których powstanie 140 komfortowych mieszkań. Dostępne są funkcjonalnie zaprojektowane i zróżnicowane wnętrza o metrażu od 35,25 do 104,55 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi.

Uzupełnieniem przestrzeni będą przestronne balkony. Na terenie inwestycji przewidziano aż 40 lokali o przeznaczeniu usługowo-handlowym, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. Z myślą o zmotoryzowanych w tej części osiedla powstaną także liczne miejsca postojowe – zarówno naziemne, jak i w hali garażowej. Dodatkowo przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będą komórki i schowki lokatorskie.

Realizując wieloetapową inwestycję, jaką jest Nowe Miasto Polesie, postawiliśmy sobie za cel stworzenie praktycznego i funkcjonalnego osiedla, a zarazem przyjaznego i komfortowego środowiska dla jego mieszkańców. Klienci doceniają nowoczesną i ciekawą architekturę osiedla, a także potencjał lokalizacji i bliskość terenów zielonych. Ponadto przyszli lokatorzy mogą wybierać spośród szerokiej oferty mieszkań o zróżnicowanych metrażach wyjaśnia Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

W ramach pierwszego etapu osiedla Nowe Miasto Polesie powstają cztery budynki z 142 mieszkaniami. W drugiej części zostaną zrealizowane cztery budynki, w których znajdą się 152 mieszkania. Dostępnych w sprzedaży jest już tylko 12 mieszkań z I etapu i 37 mieszkań w II etapie.

Projekt osiedla Nowe Miasto Polesie realizuje koncepcję synergii ciekawej architektury i funkcjonalności, jednocześnie harmonijnie wpisuje się w otaczający go pejzaż i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji. Otwarty, nieogrodzony i przemyślany układ architektoniczny trzeciego etapu osiedla z jednej strony integruje mieszkańców, z drugiej stwarza poczucie prywatności i komfortu. Wewnątrz zabudowy powstaną zielone skwery z drzewami, które staną się kameralnymi przestrzeniami służącymi rekreacji i sprzyjającymi nawiązywaniu sąsiedzkich relacji.

Z myślą o najmłodszych powstaną place zabaw. Większość miejsc postojowych zostanie zlokalizowana w podziemnej hali garażowej, aby zminimalizować ruch kołowy na terenie osiedla, dając pierwszeństwo pieszym i rowerzystom. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, szerokie ciągi komunikacyjne oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków i całego osiedla.

invest

Czytelny układ urbanistyczny, na który składa się 14 segmentów mieszkalnych, przemyślane ciągi komunikacyjne podkreślone zielenią oraz ogólnodostępne wnętrza urbanistyczne pozwolą przyszłym mieszkańcom nie tylko na łatwą orientację w terenie, ale także na budowanie relacji międzyludzkich. Przestrzenie wspólne i kwestie społeczne stają się na powrót coraz ważniejszym elementem projektowania budynków mieszkalnych. Dlatego projektując III etap osiedla ATAL zwracaliśmy na nie szczególną uwagę mówi Bartłomiej Kisielewski, architekt i partner w Horizone Studio.

Kompleks powstaje na Polesiu, w południowo-zachodniej części Łodzi. Lokalizacja zapewnia bardzo dobry dojazd do centrum miasta – podróż samochodem zajmuje zaledwie 10 minut – jednocześnie gwarantuje bliskość natury. Bliskość ważnych arterii komunikacyjnych (m.in. drogi krajowej nr 91 i trasy prowadzącej do S8) pozwala na sprawny wyjazd poza Łódź. Natomiast sąsiedztwo rezerwatu leśnego Polesie Konstantynowskie umożliwia mieszkańcom osiedla aktywny wypoczynek, rekreację na łonie natury i możliwość odetchnięcia od miejskiego zgiełku. Atutem jest także znajdujące się nieopodal Uroczysko Lubinek, które przyciąga zróżnicowanym krajobrazem i jest lubianym miejscem spacerów Łodzian. Codzienne zakupy ułatwią zaprojektowane w ramach osiedla sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz pobliskie centrum handlowe Retkinia. Rodziny z dziećmi docenią bliskość szkół i przedszkoli oraz licznych obiektów użyteczności publicznej.

Nowe Miasto Polesie to nie jedyna propozycja ATAL na łódzkim rynku. Deweloper oferuje również Apartamenty Drewnowska 43 – prestiżową inwestycję oddającą wielkomiejski charakter Łodzi. Projekt ten powstaje tuż obok popularnej łódzkiej Manufaktury. Dostępnych jest także kilka ostatnich lokali w wieloetapowym osiedlu Chojny Park, które powstaje w dzielnicy Górna, na południe od centrum miasta.

Planowany termin oddania osiedla Nowe Miasto Polesie IIIA to III kw. 2023 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum spółek giełdowych | akcje livechat | kurs dolara amerykańskiego | pkn orlen akcje | usd kurs | nasdaq | euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here