Naga MarketsBudowa budynku wielopoziomowegoAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Jak pokazuje raport za okres trzech pierwszych kwartałów, spółka odnotowała istotny zysk netto.


W I-III kwartale 2018 roku spółka Atal S.A. odnotowała 166,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 132,67 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł natomiast 217,61 mln zł wobec 171,23 mln zł zysku rok wcześniej.

Zwiększyły się także skonsolidowane przychody ze sprzedaży, które w I-III kw. 2018 roku sięgnęły 878,49 mln zł, a zatem były o jedną trzecią wyższe od wyniku sprzed roku (647,1 mln zł).

“Atal kolejny raz z rzędu publikuje rekordowe wyniki finansowe. Wysoka sprzedaż i rosnąca liczba przekazań sprawiają, że spółka notuje historycznie najwyższe przychody i zysk netto. Nadal jednak skupiamy się na utrzymywaniu wysokiej rentowności projektów deweloperskich” – skomentował w komunikacie prezes Zbigniew Juroszek

Marża brutto ze sprzedaży od stycznia do września wyniosła 27%, natomiast w trzecim kwartale 24%. Marża netto w trzech kwartałach roku to 20%, a w samym trzecim kwartale 17%.

“W sektorze mieszkaniowym popyt nadal znacząco przekracza podaż. Przyszły rok powinien być korzystniejszy dla branży pod względem podaży, gdyż ceny wykonawstwa i materiałów budowlanych stabilizują się. Podobnie sytuacja wygląda na rynku gruntów. Procesy administracyjne również powinny przebiegać efektywniej, co pozytywnie przełoży się na rozbudowę oferty” – komentuje Zbigniew Juroszek.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku Atal nabył 14 gruntów w Trójmieście, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i na Śląsku za łączną kwotę ok. 135 mln zł. Zsumowany PUM tych gruntów to ok. 166 tys. m2. Oznacza to koszt zakupu m2 PUM na poziomie 812 zł. W całym zeszłym roku Atal wydał na zakup nowych gruntów ponad 232,3 mln zł, co stanowiło rekordowy wynik w historii firmy.

Orbex

Notowania Atal na nowych minimach

Cena akcji spółki Atal na warszawskim parkiecie otworzyła się dziś luką wzrostową, która jednak szybko została domknięta. Co więcej, kurs wyznaczył nowe minima i przetestował kluczowy poziom wsparcia na 28,30 zł, który odgrywał istotną rolę na początku ubiegłego roku.

Najbliższy opór stanowi teraz poziom 29,60 zł, który jeszcze niedawno sprawdzał się jako wsparcie. Kolejny istotny poziom horyzontalny widoczny jest w okolicach 34,25.

Notowania cen akcji spółki Atal SA
Źródło: xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here