Naga Markets

Atal szacuje sprzedaż mieszkań na ok. 2500, przekazań - na ok. 3500 lokali w tym rokuWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – Atal szacuje tegoroczny potencjał sprzedaży (umowy deweloperskie i przedwstępne) grupy na ok. 2 500 lokali. Potencjał przekazań natomiast na ok. 3 500 lokali, podała spółka.

Od stycznia do sierpnia 2022 roku grupa zawarła łącznie blisko 1600 umów deweloperskich i przedwstępnych. W tym okresie zawarła również niemal 1600 umów rezerwacyjnych.“Tegoroczna sprzedaż powinna oscylować ok. 2,5 tys. mieszkań, co i tak będzie satysfakcjonującym wynikiem. Na to jesteśmy przygotowani. Nie zwalniamy z naszymi inwestycjami, niezależnie od tempa sprzedaży. Jesteśmy też gotowi na to, że może się okazać, iż będziemy mieć na końcu roku jakąś część niesprzedanych lokali. Zapasy mogą nam rosnąć, ale jesteśmy w tak dobrej kondycji, że to nie stanowi dla nas zagrożenia. Liczymy na lepszą sprzedaż za rok i będziemy ją prowadzić częściowo z zapasów, czyli mieszkań z zakończonych projektów” – powiedział prezes Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie.

“Nie hamujemy inwestycji, prowadzimy ok. 40 projektów deweloperskich w 7 największych aglomeracjach w Polsce i wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje zgodnie z naszym wewnętrznym harmonogramem. W pierwszej połowie roku zakupiliśmy 9 nowych gruntów za ok. 269 mln zł. Obecna sytuacja sprzyja skupowi atrakcyjnych działek, których ceny wyraźnie się urealniły” – dodał prezes.

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Akcje spółki są notowane na GPW od 2015 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here