Naga MarketsAtal: Nasz model dewelopera mieszkaniowego ma przed sobą jeszcze min. 6-7 latWarszawa, 15.09.2021 (ISBnews) – Atal nie jest zainteresowany projektami mieszkaniowymi budowanymi na wynajem (PRS) i ocenia, że w obecnym, „tradycyjnym” modelu może z sukcesem działać jeszcze minimum 6-7 lat, poinformował prezes Zbigniew Juroszek.

„Generalnie nie przygotowujemy projektów pod tego typu klienta [PRS]. Uważamy, że lepiej sobie damy radę sprzedając w tradycyjnym modelu. Ten model będzie funkcjonował co najmniej 6-7 lat. To jest okres, w którym tempo podaży i popytu mniej więcej się zrówna. Uważamy, że przez 6-7 lat można bezpiecznie lokować na rynku produkt, który wytwarzamy” – powiedział Juroszek podczas konferencji prasowej.„Jesteśmy bardzo zadowoleni z miejsca, gdzie się znaleźliśmy. Biznes znakomicie funkcjonuje i to się nie zmieni; to nie jest tylko dobra sytuacja rynkowa” – dodał, przypominając, że Atal jako jedyny duży deweloper jest na 7 największych rynkach mieszkaniowych w Polsce.

Zwrócił uwagę, że w II kw. spółka doszła do zakładanego i zapowiadanego poziomu marży brutto na sprzedaży 25% (25,53% w II kw. wobec 22,84% kwartał wcześniej) i że będzie ona utrzymywana, a czasem nawet wyższa.

Prezes poinformował także, że spółka chce kontynuować rozwój organiczny i nie planuje akwizycji.

„Skala naszego biznesu jest na tyle duża, że nie chcemy zakładać bardzo znaczących wzrostów, ale ciągle są jeszcze projekty, które możemy dodatkowo zrealizować w oddziałach” – powiedział Juroszek, pytany o oczekiwane wzrosty sprzedaży.

Dyrektor finansowy Andrzej Biedronka-Tetla poinformował, że zagraniczny projekt Atalu (w którym Atal Development GmBH ma 49% udziału) przebiega zgodnie z planem i I etap (15 tys. m2 PUM) będzie zakończony w 2022 r.

Atal zakontraktował od stycznia do czerwca br. 2 070 mieszkań. W tym czasie deweloper przekazał klientom 1 650 lokali.

invest

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Jej akcje notowane są na GPW od 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | intercars akcje prognozy | livechat akcje | akcje bml | cd projekt akcje kupno | gpw kernel | kurs hrywny w kantorach |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here