Naga MarketsAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Spółka nad ranem opublikowała raport z wynikami za pierwsze półrocze. Szczegóły poniżej.

W opublikowanym właśnie raporcie można znaleźć wiele pozytywnych rzeczy. W pierwszym półroczu skonsolidowane przychody spółki wyniosły 638 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 52% w stosunku do ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 165,16 mln zł wobec 116,42 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w pierwszym półroczu wyniósł 120,37 mln zł wobec 97,25 mln zł zysku rok wcześniej. Marża brutto w pierwszej połowie roku wyniosła 28,2 proc., natomiast marża netto sięgnęła w omawianym okresie 20,5 proc.

”W pierwszym półroczu nasza spółka wyraźnie zwiększyła zysk netto względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Liczba przekazań odzwierciedla rekordową sprzedaż z poprzednich kwartałów. Ceny mieszkań są wyraźnie wyższe niż przed rokiem, co pozytywnie wpływa na osiąganą przez marżę oraz wynik finansowy, uwzględniając przy tym mniejszy wolumen sprzedaży” – mówi Zbigniew Juroszek, prezes spółki.

Spółka od stycznia przekazała 1700 lokali. Oznacza to 57% wzrost względem ubiegłego roku. W tym samym czasie zakontraktowane zostało 1296 lokali. Spółka zakłada, że w całym 2018 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie od 2700 do 3000.

“Atal w pierwszym półroczu 2018 zakontraktował 1 296 lokali. Oznacza to stabilizację sprzedaży na wysokim poziomie, zbliżonym do rezultatu odnotowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego” – czytamy w komunikacie.

Sytuacja na wykresie

Spółka oraz akcjonariusze mogą być więc zadowoleni z zaprezentowanych danych. Notowania w środę otwierają się niemal 6% powyżej wtorkowego zamknięcia. Na razie brakuje jednak wsparcia wyższych obrotów. Ja widać na wykresie, spółka ma za sobą okres przeceny, który dotknął większość podmiotów w tej branży. Na wykresie mamy układ coraz niższych wierzchołków, mocne wyjście ponad okolice 35 zł powinno więc dać sygnał do poprawy sytuacji technicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here