Naga MarketsAtal [1AT], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaDeweloperska spółka Atal poinformowała wczoraj, że uzna w przychodach łącznie 740 lokali mieszkalnych i usługowych czyli więcej o 36% r/r, które zostały przekazane nabywcom w III kw. 2021 r. Wydania w okresie I-III kw. br. kształtują się na poziomie 2 390 lokali. Atal po trzech kwartałach br. roku zakontraktował 3 232 lokali co jest najlepszym wynikiem w historii spółki i stanowi wzrost rok do roku o 56%. „Konsekwentnie realizujemy wcześniej przedstawione założenia na ten rok – kontraktacji ok. 4000 lokali oraz wydań na poziomie ok. 3500 lokali.

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem budów, spodziewamy się ukończenia projektów na ponad 3300 lokali, z czego czterech w ostatnim kwartale br. Są to przedsięwzięcia na łączną liczbę ponad 800 mieszkań. Ponadto, po pierwszym półroczu 2021 liczba lokali nieprzekazanych na inwestycjach zakończonych wyniosła 636″ – powiedział prezes Atalu Zbigniew Juroszek.Znowu na wsparciu

Na wykresie mamy okres ruchu bocznego, bliskość wsparcia może więc wspomóc stronę popytową, tym bardziej, ze ostatnie spadki nie odznaczały się dużą dynamiką.

atal


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Walka na oporze

O szacunkach za wrzesień, poinformował wczoraj dystrybutor paliw, spółka Unimot. We wrześniu firma wypracowała 663,85 mln zł jednostkowych przychodów netto, co oznacza wzrost o ok. 78% r/r. „Wzrost przychodów wynika głównie ze wzrostu wolumenów sprzedaży paliw i gazu ziemnego oraz wzrostu ich cen. Pozytywnie do przychodów września 2021 r. kontrybuowała także sieć stacji paliw Avia” – podano w komunikacie.

unimot

Do wyników odnieśli się analitycy DM BOŚ, którzy uznali je pozytywne i podtrzymali wcześniejszą wycenę przy 67 zł. Spoglądając na wykres, widać że notowania mają problem z przełamaniem lokalnego oporu powyżej 51 zł. Z drugiej strony, już trzeci podejście pod ten poziom w krótkim okresie czasu wskazuje na aktywność po stronie popytowej. Wydaje się, że przy dobrych wynikach jakie firma pokazuje, szanse na wybicie należy ocenić dość wysoko.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here