Naga MarketsAtal jest spółką deweloperską, specjalizującą się w budowie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w największych miastach Polski.

atal

Spółka notuje w ostatnich latach bardzo stabilne wyniki finansowe. Ostatnie kilka lat przyniosło silny wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wyników netto. Pozwoliło to na prowadzenie bardzo ambitnej polityki dywidendowej. Od 2015 roku firma regularnie wypłaca dywidendy. Ostatnie 2 lata przyniosły stopy dywidend przekraczające 10%. Pod tym względem spółka należy do ścisłej czołówki na warszawskim parkiecie. Dywidenda za ubiegły rok wynosi 4,70 zł czyli nawet 11% stopy dywidendy. Niedawno spółka poinformowała o wynikach uzyskanych w pierwszej połowie 2019 roku.

W tym okresie spółka zakontraktowała 1616 mieszkań, co oznacza wzrost o ponad 26% w porównaniu z poprzednim rokiem. Stanowi to najwyższy wynik w historii firmy. Spółka podtrzymuje plany aby w całym 2019 roku liczba podpisanych umów wyniosła około 2,8 tysiąca. W bieżącym roku planowana jest więc rekordowa kontraktacja, co zdają się wyceniać inwestorzy. Wydawane w tym roku rekomendacje zakładają wzrost ceny do okolicy nawet 46,20 zł. Spoglądając na wykres dzienny, na którym widać odcięcie bardzo wysokiej dywidendy, wydaje się że szerszy trend wzrostowy powinien być kontynuowany, choćby z uwagi właśnie na rekordową kontraktację.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here