Naga MarketsAtal [1AT], Oponeo [OPN] – Gorące spółki dniaOd momentu ogłoszenia tzw. Nowego Ładu, notowania deweloperów rosną. Powodem jest oczywiście rządowe wsparcie rynku mieszkaniowego. Atal zyskuje w ostatnim czasie także dzięki wynikom, jakie wypracował w I kwartale. Spółka podała, że odnotowała w tym okresie 48,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 22,36 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 57,43 mln zł wobec 28,88 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 287,37 mln zł wobec 185,83 mln zł rok wcześniej. Po za świetnymi wynikami, warto wspomnieć, że cały czas wzrasta marżowość projektów realizowanych przez Atal.

“Wysoki popyt oraz zdolności operacyjne spółki stwarzają możliwość osiągnięcia w tym roku rekordowego poziomu kontraktacji. Co więcej, nasz tegoroczny potencjał wydań wskazuje, że pobijemy kolejny rekord, przekazując więcej mieszkań niż w 2020 roku” – powiedział prezes Zbigniew Juroszek. Potencjał przekazań na ten rok wynosi nawet do 4 tys. mieszkań. Tegoroczny poziom sprzedaży też może wynieść ok. 4 tys. lokali.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na nowych maksimach

Najwyższa wydana rekomendacja wycenia spółkę na 51,60 zł. Patrząc na wykres i biorąc pod uwagę dobrą koniunkturę w branży, która powinna się utrzymać w kolejnych latach, wydaje się, że notowania wzrosną zdecydowanie wyżej.

atal


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Mocny I kwartał

Niesamowicie pozytywnie pod względem wyników, od dłuższego czasu zaskakuje także Oponeo. Spółka nie tylko potrafi zwiększać przychody w okresach łagodnych zim, ale także zmiany jakie wprowadza w przejmowanych spółkach szybko przynoszą wymierne efekty. W minionym tygodniu spółka pokazała wyniki za pierwszy kwartał. W tym czasie Oponeo wypracowało 254,5 mln zł przychodów, czyli o ponad 50% więcej niż przed rokiem i to pomimo spowolnienia w gospodarce. Oczywiście wynik netto jest ujemny, aczkolwiek biznes firmy charakteryzuje się sezonowością i niemal zawsze I i III kwartał przynoszą straty.

oponeo

W I kwartale jest to tylko -2,4 mln zł czyli sporo mniej niż rok temu. Rekordowe przychody w I kwartale są jednak doskonałą zapowiedzią tego co firma może osiągnąć w bieżącym roku. Od początku roku do końca marca 2021 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie 743,1 tys. sztuk opon tj. o 22,2% więcej niż w I kwartale ubiegłego roku oraz 36,5 tys. sztuk felg zarówno aluminiowych jak i stalowych. Trwająca od połowy kwietnia, płaska korekta pokazuje słabość podaży, co może oznaczać, że trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty | lotos kurs akcji | dax futures notowania | btc kurs wykres | biomedlub notowania | kurs pkp cargo | gpw kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here