Naga MarketsAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce.

atal
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji około 3% przy standardowej wielkości obrotach. Powodem wzrostu było zatwierdzenie rekordowo wysokiej dywidendy, która wyniesie 182 mln zł, a więc całość zysku za 2018 rok. Ma to dać dokładnie 4,70 zł na akcję, a więc stopa dywidendy będzie jedną z najwyższych na warszawskim parkiecie i sięgnie około 12%. Dzień dywidendy ustalono na 26 czerwca, a termin wypłaty w dwóch transzach na 3 i 10 lipca. Spółka słynie z wypłacenia bardzo wysokich dywidend, a także z odnotowywania mocnych wyników finansowych, które pozwalają na realizację takiej polityki. Spoglądając na wykres widać, że kluczowe jest wsparcie okolic 38,30 zł. Jeżeli cena wybije kwietniowo-majowe szczyty to kurs powinien rosnąć do okolic 44 zł.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy.

oponeo
źródło xStation 5

Akcje spółki nieznacznie traciły podczas wczorajszej sesji, która otwarła się luką spadkową. Kolejne godziny przynosiły jednak odrabianie strat i ostatecznie strata na koniec sesji nie była duża. Dzień wcześniej spółka opublikowała wyniki sprzedażowe za ma. Z raportu można wyczytać, że przychody w tym miesiącu wyniosły 64,51 mln zł, co oznacza wzrost o 13% w stosunku do przychodów osiągniętych w maju 2018 roku. W sumie od stycznia przychody wynoszą już ponad 326,61 mln zł co jest wynikiem lepszym o 12% w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Spoglądając na wykres notowania wyglądają jednak słabo. Kurs przełamał wsparcie okolic 23,5 zł, które dotychczas było dobrze respektowane. Spadki znoszą już więc ponad połowę wcześniejszego impulsu wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJuż wkrótce dolar (USD) powinien być coraz słabszy
Następny artykułZnamy kolejne szczegóły dot. kryptowaluty Facebooka
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here