Naga MarketsAtal [1AT], Movie Games [MOV] – Gorące spółki dniaSpółka deweloperska Atal, poinformowała wczoraj o przekazaniu klientom w czwartym kwartale 2020 roku 1219 lokali wobec 671 przed rokiem. Łącznie w całym 2020 roku deweloper wydał 3002 lokale wobec 1769 rok wcześniej. Ponadto, spółka rozpoczyna właśnie sprzedaż 178 mieszkań dostępnych w kolejnym etapie katowickiej inwestycji Francuska Park. W ostatnim czasie da się zauważyć przyspieszenie wzrostów na akcjach spółek z branży deweloperskiej, w tym także na akcjach Atal. Powodem jest zaskakująco mocna kondycja całej branży, która w zasadzie nawet skorzystała na wybuchu pandemii, mimo że na początku uważano, że będzie inaczej.

    • Spływają mocne dane od deweloperów notowanych na GPW
    • Dane te potwierdza GUS
    • Spółka zależna Movie Games z potencjalnym hitem

Kluczowe okazało się mocne cięcie stóp procentowych, co sprawiło, że lokaty stały się nieopłacalne, a kredyty hipoteczne zyskały na popularności. Banki obniżyły nieco swoje wymagania i już w IV kwartale mieliśmy wzrost udzielonych kredytów. Potwierdzają to najnowsze dane GUS. W okresie 11 miesięcy 2020 r. oddano przeszło 196,4 tys. mieszkań, czyli o 6% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Prawdopodobnie 2020 rok zakończy się poprawieniem rekordu z poprzedniego roku, który był najlepszy od 40 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Deweloperzy mają się świetnie

Cały czas spływają dane od kolejnych deweloperów, które napawają optymizmem. Wydaje się więc, że spółki z tej branży, także Atal będą nadal cieszyły się zainteresowaniem inwestorów, tym bardziej, że tu można znaleźć ponadprzeciętne dywidendy np. Atal płacił w ostatnich latach ponad 10% dywidendy.

atal


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Spółka zależna z ciekawym projektem

Producent gier z NewConnect, spółka Movie Games, intensywnie pracuje ostatnio nad szybszym wprowadzeniem swoich podmiotów zależnych na rynek. Firma True Games, która niebawem połączy się z K&K Herbal, dzięki czemu trafi na rynek, wczoraj poinformowała, że jej najnowsza gra „Gangster Simulator” znalazła się na liście Global Top Wishlist platformy Steam. Gra ma zadebiutować w tym roku, a tematyka gangsterska cieszy się sporym zainteresowaniem. Zdaniem Movie Games, gra ma wysoki potencjał i podobnie jak niemal wszystkie gry spółki, także trafiła na listę Steam.

movie games

Grę przyrównano do „Drug Dealer Simulator”, który odniósł spory sukces (zwrot kosztów w godzinę i 1 mln USD przychodów po 20 dniach), a nowa produkcja będzie o wiele bardziej rozbudowana. Warto przypomnieć, że True Games to podmiot autorstwa znanych raperów, który będzie specjalizował się w modnej tematyce gier ulicznych. Notowania Movie Games rosną od końca grudnia o 35%. Niebawem kurs powinien zacząć być wspierany zbliżającym się debiutem kluczowej gry “Lust From Beyond”, której debiut zaplanowano na 25 lutego.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here