Naga MarketsAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce.

atal
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 2,5% przy lekko podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki okazał się być raport sprzedażowy. Wynika z niego, że spółka w całym 2018 roku przekazała do sprzedaży 2678 lokali mieszkalnych i usługowych, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 16%. Plany na 2019 rok zakładają, że sprzedaż pozostanie na wysokim poziomie, co najmniej takim jak przed rokiem. Był to kolejny rok, gdy spółka zwiększyła sprzedaż, co przekłada się na coraz lepsze wyniki finansowe. Warto mieć na uwadze, w tym kontekście, że spółka dość hojnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W ubiegłym roku stopa dywidendy wynosiła 10%. Na wykresie mamy niewielkie odbicie po ostatnich spadkach. Wydaje się więc, że początek roku może przynieść zainicjowanie korekty w pierwszym celem w rejonie przynajmniej 30 zł.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – GPW, BOŚ, ALTUS TFI

Medicalgorithmics S.A. to polska firma działająca w branży wysokiej technologii.

medicalg
źródło xStation 5

Spółka znalazła się w czołówce najsilniej tracących firm podczas piątkowej sesji. Akcje taniały o około 13% przy dość solidnych obrotach. Powodem okazał się raport amerykańskiej spółki zależnej, która potwierdziła złożenie w grudniu ubiegłego roku 7413 wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA. Oznacza to wyraźny spadek i to aż o 11% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Na wykresie mamy więc odwrót w dół po kilku dobrych sesjach nowego roku i jak na razie nie widać końca trendu spadkowego, który zaczął się w marcu 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here