Naga MarketsAtal jest jednym z czołowych deweloperów w Polsce.

atal
źródło xStation 5

Spółka podała po zakończeniu środowej sesji komunikat o sprzedaży mieszkań w zakończonym roku. Z danych wynika, że w całym 2018 roku spółka zawarła umowy deweloperskie i przedwstępne na 2420 mieszkań. Ponadto spółka szacuje, że w 2019 roku wynik ten ma zostać utrzymany na podobnym poziomie, a rok ma być lepszy dla spółki choćby z uwagi na bardziej przewidywalną sytuację administracyjną oraz stabilizację kosztów materiałów budowlanych i wykonawstwa. Warto także mieć na uwadze, że spółka z roku na rok wypłaca coraz wyższą i bardzo atrakcyjną dywidendę. Póki co, kurs jednak spada, choć spadki nie są już tak dynamiczne jak jeszcze w połowie ubiegłego roku. W ostatnich miesiącach kurs respektuje krawędzie kanału spadkowego, stąd pojawia się szansa na nadchodzące kolejne odbicie w górę.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

LPP jest firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży w Polsce i za granicą.

lpp
źródło xStation 5

Akcje spółki taniały podczas czwartkowej sesji o ponad 2% przy dość średniej wielkości obrotach. Przed otwarciem sesji spółka opublikowała raport ze wstępnymi wynikami uzyskanymi w czwartym kwartale ubiegłego roku. Z danych wynika, że wypracowano w tym czasie 2,37 mld zł przychodów i 420 mln zł zysku operacyjnego. Rok do roku przychody wzrosły więc o około 10%. W całym roku powierzchnia handlowa zwiększyła się o 9%. Nieźle wyglądają też wyniki całoroczne. Przychody miały wynieść ponad 8 mln zł i być wyższe o 14%, z zysk brutto ze sprzedaży wynosi 4,4 mld zł, co oznacza wzrost o 18%. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 28%. Są to wstępne dane, a ostateczne szacunki poznamy 11 kwietnia. Wyniki zostały dość chłodno przyjęte przez rynek, aczkolwiek nie można powiedzieć, że są one złe, zwłaszcza w ujęciu długoterminowym. Na wykresie kurs jednak zdaje się zmierzać na minima z końca ubiegłego roku czy też w rejon dolnej krawędzi szerszego kanału spadkowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Ciężko zadowolić naszych inwestorów. Chyba mają nieco zbyt za duże oczekiwania względem spółek. LPP robi fajne wyniki i dalej dobrze się zapowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here