Naga MarketsAtal [1AT], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dniaJeden z czołowych deweloperów Atal, pokazał podczas poniedziałkowej sesji szacunki wyników po trzech kwartałach. W tym okresie spółka zakontraktowała 3232 lokali, co jest najlepszy wynikiem w historii. Rok do roku wzrost sięga 56%. Wynik jest imponujący także w porównaniu z wynikami całorocznymi z poprzednich lat. Sprzedaż w 2020 roku wyniosła 2896 mieszkań, a w 2019 roku 3180 mieszkań. Tegoroczny plan zakłada sprzedaż na poziomie 4 tys. lokali, a więc plan jest wykonany w ponad 80% po trzech kwartałach.

Możliwe więc, że uda się osiągnąć więcej niż planowano. Warto przypomnieć, że w pierwszym półroczu spółka wypracowała 651,6 mln przychodów czyli o 43% więcej niż przed rokiem. Zysk netto po półroczu wynosił 116,2 mln zł, a więc aż o 127% więcej rok do roku.Bez reakcji na wyniki

Biorąc pod uwagę dobrą koniunkturę w branży, wydaje się, że w tym roku spółka osiągnie najwyższe wyniki w historii. Na wykresie kurs urósł od początku roku o niemal 70%. Obecnie trwa korekta w formie konsolidacji. Szans na odbicie można więc szukać przy wsparciu w rejonie 46,50 zł.

atal


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Naruszona linia korekty

Silną reakcją na szacunkowe wyniki za II kwartał, obserwowaliśmy wczoraj na akcjach LiveChat. Spółka podała, że w II kwartale (lipiec – wrzesień 2021 r.) wypracowała 14,34 mln USD skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 26%. Wartość miesięcznych powtarzalnych przychodów spółki na koniec września 2021 r. wyniosła 4,39 mln USD, co oznacza wzrost o 4,3% w stosunku do stanu na koniec czerwca 2021 i o 21,6% r/r.

livechat

Wskaźnik ARPU tylko dla ChatBota wzrósł o 25% w ujęciu rok do roku. ChatBot przyniósł także o ponad 77% większe przychody niż rok temu. Na koniec II kwartału 2021/22 liczba płacących klientów LiveChat wyniosła 33909, a ChatBot 2188. Na wykresie mamy mocne odbicie po niemal 30% korekcie. Wydaje się, że pojawia się szansa na powrót do trendu wzrostowego, a szanse te wzrosną po wybiciu ponad lokalny opór w rejonie 120 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here