Naga MarketsAtal [1AT], Famur [FMF] – Gorące spółki dniaFirma deweloperska Atal pokazała wczoraj raport za trzy kwartały bieżącego roku. Wyniki są mocno powyżej prognoz analityków. Atal odnotował 82,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 68,46 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 107,26 mln zł wobec 91,04 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 671,09 mln zł wobec 418,73 mln zł rok wcześniej. Spółka przyznaje, że mimo wybuchu pandemii, prace przebiegają w dość normalnym tempie.

  • Atal z lepszymi wynikami niż przed rokiem
  • Na wykresie wybicie linii korekty
  • Famur podpisał ważny kontrakt w Rosji

W pierwszym półroczu podpisano 1 277 umów deweloperskich i przedwstępnych. W trzecim kwartale kontraktacja wzrosła ponownie do poziomów sprzed wybuchu pandemii. Łącznie do października zakontraktowano 2 391 mieszkań i lokali usługowych, a do końca III kw. wydano 1 783 mieszkań i lokali.

Te artykuły również Cię zainteresują
Atal zaskoczył wynikami

Spółka notuje więc świetne wyniki i prowadzi korzystną politykę dywidendową. Na wykresie doszło do przełamania linii korekty. Celem powinny być okolice 36 zł. W wydanej rekomendacji już po wybuchu pandemii, spółka została wyceniona na 40 zł.

atal


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Famur ze słabym sentymentem

Producent sprzętu górniczego, spółka Famur poinformowała wczoraj o umowie na dostarczenie maszyn górniczych o wartości 20 mln euro do kopalni Inaglinskij w Rosji. Końcowy termin realizacji nastąpi w II kw. 2021 roku. Zakres podpisanej umowy obejmuje dostawę sekcji obudów zmechanizowanych oraz urządzeń wchodzących w skład systemu odstawy, w tym przenośników zgrzebłowych, kruszarki, stacji najazdowej oraz pakietu części zamiennych i osprzętu. Grupa Famur jest obecna u klientów w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach, a udział eksportu w przychodach wynosi ok. 37%.

famur

W najbliższej przyszłości planuje rozwinięcie sprzedaży na takich rynkach jak USA, Chiny oraz Indie a także dywersyfikację swoich usług w oparciu o rynki poza górnicze. Wydaje się być to jedynym słusznym kierunkiem rozwoju, biorąc po uwagę odchodzenie od węgla w krajach Unii Europejskiej. Wykres wskazuje na dość słaby sentyment do spółki, po mocnym otwarciu doszło do realizacji zysków. Zwyżka wyhamowała przy oporze 1,90 zł i nadal układ dołków i szczytów wskazuje na trend spadkowy.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here