Naga MarketsAtal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce.

atal
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas środowej sesji wyniki za 2018 rok. Te wypadły świetnie, gdyż zysk netto przekroczył poziom 200 mln zł. Rekordowa była także liczba oddanych lokali, których spółka oddała 2678, co stanowi wzrost o 16%. Przychody ze sprzedaży przekroczyły barierę miliarda złotych. Spółka cały czas utrzymuje relatywnie wysokie marże, co przekłada się na wysokie zyski. Plany na bieżący rok są również pozytywne, spółka zamierza zakontraktować przynajmniej 2,5 tysiąca mieszkań. Z zysku netto za 2018 rok spółka planuje wypłacić w postaci dywidendy 182 mln zł, co oznacza wypłatę aż 90% zysku. Dywidenda na akcję ma sięgnąć 4,70 zł czyli ponad 11% stopę dywidendy. Na wykresie kurs w dłuższym okresie powinien zmierzać w rejon 44 zł.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Voxel, Mercator Medical, Krynica Vitamin

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Wczorajsze sesja odznaczała się mocno podwyższoną zmiennością na walorach Asbisu. Po za wyższymi obrotami na uwagę zasługuje także rozpiętość świecy dziennej. Ostatecznie spółka zakończyła sesję na zero. Powodem zamieszania była publikacja prognozy na 2019 rok. Przychody mają sięgnąć 1,7-1,9 mld USD, a zysk netto po opodatkowaniu będzie na poziomie pomiędzy 8,5 mln USD a 10 mln USD. Spółka poinformowała także o planach wypłaty dywidendy. Ma ona wynieść 0,05 USD na akcję. Warto jednak pamiętać, że spółka już wcześniej wypłaciła zaliczkę na poczet dywidendy o takiej samej wysokości. Na wykresie kurs od początku 2017 roku porusza się w szerokim układzie bocznym. Pod koniec lutego miało miejsce bardzo silne odbicie od wsparcia. Obecna korekta spadkowa budowana jest przy niższych obrotach. Daje to szansę na powrót do wzrostów w dłuższym okresie czasu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here