Naga MarketsNa wykresie tygodniowym odnotowujemy kolejną świecę pin bar, która tym razem może być sygnałem większego ruchu korekcyjnego. Argumentem na rzecz tej tezy jest to, że aktualny pin bar był fałszywym pokonaniem dwóch poprzednich. Warunkiem realizacji scenariusza spadkowego dalej i niezmiennie od kilku tygodni byłoby wybicie poniżej 1.6300.

analiza techniczna gbpusd weekly 24_1

Próba kontynuacji trendu i ustanawianie nowych szczytów spotkała się z dynamiczną kontrą podaży. W rejonie 1.6670 nastąpił odwrót, który swoją dynamiką mógł zadziwić niejednego tradera.
Uformowała się więc silnie spadkowa formacja objęcia bessy. Przyjmujemy więc do wiadomości pojawienie się sygnału sprzedaży i wzmocnienie oporu 1.6580. Przypadku korekty będziemy szukali możliwości otwarcia krótkiej pozycji.

analiza techniczna gbpusddaily 24_1

Wykres 4-godzinny pokazuje, iż odwrót dokonał się poprzez formację fakey setup, która wzmocniła podażową wymowę świecy pin bar. Obecnie cena jest w konsolidacji w rejonie horyzontalnego wsparcia, więc możliwość wystąpienia korekty jest duża.

analiza techniczna gbpusdh4_24_1

Autor analizy: Zbigniew WieczorekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here