Naga Markets



Czy jegomość na zdjęciu to rzeczywiści Satoshi Nakamoto?
Czy jegomość na zdjęciu to rzeczywiści Satoshi Nakamoto?

Od samego rana cała społeczność kryptowalutowa żyje tylko i wyłącznie jedną informacją – internetowe konta Satoshi’ego Nakamoto (twórcy Bitcoina) zostały przejęte przez hackerów! Oznacza to, że osoby trzecie mogły uzyskać dostęp do informacji mówiących o prawdziwej tożsamości pomysłodawcy najpopularniejszej wirtualnej monety. Istnieje również obawa, że mogą na tym ucierpieć również główne postaci społeczności BTC.

Osoby, które wykradły dane miały postawić ultimatum. Jeżeli na podany w linku adres nie zostanie przelana równowartość 25 Bitcoinów, wtedy kluczowe informacje odnośnie Nakamoto ujrzą światło dzienne. O ile niewielkie wpłaty cały czas się pojawiają, to do godzinie ósmej rano (naszego czasu) dokonano jedynie 13 transakcji o łącznej wartości niespełna 0.04BTC.



Michael Marquardt – jedna z czołowych postaci internetowej społeczności BTC (znany szerzej pod nickiem theymos i z forum Bitcoin Talk) miał otrzymać wczorajszego wieczora maila od Satoshi’ego, którego komentował w następujący sposób:

„Otrzymałem maila z adresu satoshin@gmx.com (stara skrzynka pocztowa Nakamoto). Treść tej wiadomości pozwala mi w niemal stu procentach stwierdzić, że konto zostało przejęte. Najprawdopodobniej albo adres albo cały serwer gmx.com padł ofiarą ataku i skrzynka pocztowa znajduje się obecnie pod kontrolą kogoś innego”

Następnie na grupie dyskusyjnej P2Pfoundation pojawiła się bardzo dziwna informacja (link) pod oryginalnym postem dot. Bitcoina. Wiadomość została przesłana bezpośrednio z konta Satoshi’ego Nakamoto – była jednak ostrzeżeniem skierowanym do niego.

„Drogi Satoshi. Twoje dokumenty, hasła i adresy IP zostały sprzedane w darknecie. Najwyraźniej źle skonfigurowałeś sieć TOR i wszystko wyciekło podczas korzystania z konta email w 2010 roku. Nie jesteś bezpieczny. Musisz uciekać z miejsca, w którym obecnie się znajdujesz zanim Ci ludzie zrobią Ci krzywdę. Dzięki za wymyślenie Bitcoina”

Nie możemy oczywiście zapominać, że Nakamoto odsunął się w cień jeszcze w kwietniu 2011 i przestał aktywnie udzielać się na scenie BTC.

Kim tak naprawdę jest Satoshi?

Kto tak naprawdę kryje się za postacią Satoshi'ego Nakamoto?
Kto tak naprawdę kryje się za postacią Satoshi’ego Nakamoto?

Prawdziwa tożsamość Satoshi’ego Nakamoto jest jedną z największych tajemnic Bitcoina. Nie tylko dlatego, że twórca jednej z najważniejszych kryptowalut na świecie po sześciu latach nadal pozostaje anonimowy, ale przede wszystkim z powodu obecnych cen BTC. Musiałyby one sprawić, że Nakamoto jest niezwykle bogatym człowiekiem.

invest

Według luźnych szacunków ekspertów, Nakamoto może znajdować się w posiadaniu 1 miliona wirtualnych monet rozłożonych po różnych adresach. Miałoby to być rezultatem wydobywania BTC w pierwszych dniach działania waluty. Co ciekawe adresy, pod którymi znajdować mogłyby się środki należące do tajemniczego Satoshi’ego są nieaktywne od dłuższego czasu. Żadna ze zgromadzonych na nich monet nie była do tej pory „ruszona”.

CENA BITCOINA JAK NA RAZIE NIE UCIERPIAŁA SILNIE W ZWIĄZKU Z POTENCJALNYM WYCIEKIEM INFORMACJI O NAKAMOTO. UTRZYMUJE SIĘ W OKOLICACH 462.56USD.

Za coindesk.com



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here