Naga MarketsAtak cyberprzestępców na klientów Getin BankuOd blisko 2 tygodni, trwają ataki na klientów Getin Banku. Cyberprzestępcy przy pomocy reklam wyświetlanych w przeglądarce Google skutecznie podszywają się pod strony logowania do systemu bankowości internetowej Getinu. Powstałe fałszywe domeny, gromadzą dane osobowe osób, dzięki czemu bez problemów mogą wykraść tożsamość.

  • Trwa atak cyberprzestępców na klientów Getin Banku.
  • Za pomocą reklam Google, wykradane są dane osobowe klientów.
  • Akcje Getin Banku tracą w środę 2%.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

CERT ostrzega klientów Getin Banku

Computer Emergency Response Team poinformowała na swoim profilu na Twitterze informację o trwającym już blisko 2 tygodnie ataku na klientów banku. Cyberprzestępcy polują na osoby szukające stron logowania do bankowości w Google. Fałszywe serwisy prezentowane są jako pierwszy wynik przez nadużycie reklam Google.

Akcje Getin Banku tracą podczas środowej sesji nieco ponad 2%. Kurs oscyluje w okolicach 1,18 zł. co stanowi spadek o 3 gorsze w stosunku z kursem odniesienia z wczorajszej sesji, na poziomie 1,21 zł.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Cyberprzestępcy atakują na każdym kroku – wymyślają coraz bardziej kreatywne oszustwa. Wszystko po to, aby wyłudzić dane osobowe i wykorzystać je do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here