TMS


Na przestrzeni ostatnich dni sporo mówi się o tzw. ataku 51% na Ethereum Classic, w skutek którego doszło do podwójnego wydatkowania kryptowalut. Fakt ten przyczynił się do utraty środków z niektórych giełd. Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy bowiem, że w jego wyniku giełda Gate.io utraciła ok. 200 tys. USD. W chwili obecnej pojawiają się jednak informacje sugerujące, iż powyższy atak był jedynie straszakiem mającym na celu przypomnieć społeczeństwu o ryzyku możliwego przeprowadzenia takich działań.


Poszkodowana w wyniku ataku 51% giełda Gate.io poinformowała bowiem w miniony weekend, że ostatni napastnik zwrócił ethereum classic o wartości 100 000 USD spowrotem na giełdę. Mimo próby kontaktu, do tej pory nie udało się jednak otrzymać od niego żadnej odpowiedzi. Wciąż nie znamy więc przesłąnek stojących za przeprowadzeniem ataku. Przedstawiciele giełdy sugerują jednak, że skoro napastnik nie przeprowadził go dla zysku, to być może chciał jedynie przypomnieć ludziom o ryzyku i możliwości przeprowadzenia takich działań.

Giełda ostrzega jednak, że obecna moc sieci ETC wciąż jest niewystarczajaca i w przypadku ponownej próby, atak 51% znów mógłby się powieść.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here