Naga MarketsNa przestrzeni ostatnich dni sporo mówi się o tzw. ataku 51% na Ethereum Classic, w skutek którego doszło do podwójnego wydatkowania kryptowalut. Fakt ten przyczynił się do utraty środków z niektórych giełd. Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy bowiem, że w jego wyniku giełda Gate.io utraciła ok. 200 tys. USD. W chwili obecnej pojawiają się jednak informacje sugerujące, iż powyższy atak był jedynie straszakiem mającym na celu przypomnieć społeczeństwu o ryzyku możliwego przeprowadzenia takich działań.


Poszkodowana w wyniku ataku 51% giełda Gate.io poinformowała bowiem w miniony weekend, że ostatni napastnik zwrócił ethereum classic o wartości 100 000 USD spowrotem na giełdę. Mimo próby kontaktu, do tej pory nie udało się jednak otrzymać od niego żadnej odpowiedzi. Wciąż nie znamy więc przesłąnek stojących za przeprowadzeniem ataku. Przedstawiciele giełdy sugerują jednak, że skoro napastnik nie przeprowadził go dla zysku, to być może chciał jedynie przypomnieć ludziom o ryzyku i możliwości przeprowadzenia takich działań.

Giełda ostrzega jednak, że obecna moc sieci ETC wciąż jest niewystarczajaca i w przypadku ponownej próby, atak 51% znów mógłby się powieść.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Tauronu będą tracić? Analiza techniczna i fundamentalna sugeruje sprzedaż
Następny artykułLicencja brokera Halifax zawieszona w Australii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here