Naga MarketsAkcje AstraZeneca w dzisiejszej sesji początkowo wystrzeliły w górę, by potem opaść i notować spadek o 0,70%. Poranne wzrosty wywołane zostały pozytywnymi informacjami związanymi ze wznowieniem trzeciej fazy testów klinicznych nowej prototypowej szczepionki na koronawirusa.

  • Liczba przypadków COVID-19 przekroczyła już 29 mln
  • Trump liczy na wdrożenie szczepionki w USA przed listopadowym wyborami
  • Wśród liderów wyścigu po szczepionkę są Pfizer, AstraZeneca oraz Moderna

AstraZeneca wznawia testy

Szczepionka od AstraZeneca jest jedną z wiodących w wyścigu po pierwszy zatwierdzony i skuteczny preparat uodparniający na działanie koronawirusa. Testy zostały przerwane w zeszłą środę wskutek pojawienia się bardzo silnych skutków ubocznych u jednego z pacjentów. Była to niezidentyfikowana choroba, której charakter nie został zaprezentowany przez spółkę.

Chwilowy przestój w badaniach miał zapewnić badaczom czas na zidentyfikowanie przyczyn stojących za incydentem, jednocześnie nie naruszając spójności przeprowadzanych prób.

Wszystkie testy w ramach trzeciej fazy badań zakładają łącznie przeprowadzenie prób na 50 tys. kandydatów z UK, USA, Brazylii czy RPA. Do grona państw dołączy także Rosja oraz Japonia

AstraZeneca jest jednym z faworytów Trumpa

Szczepionka od brytyjskiej firmy jest jedną z rozważanych przez Donalda Trumpa, który liczy, że ta zostanie opracowana do wyborów prezydenckich, które będą miały miejsce 3 listopada. Zatwierdzenie szczepionki do użycia przed tą datą byłoby bez wątpienia sukcesem Trumpa, który wpłynąłby na wynik głosowania.

Sondaże na ten moment wskazują na elekcję rywala zaprezentowanego przez Demokratów, Joe Bidena, ale Trump już w poprzednich wyborach udowodnił, że potrafi obrócić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zobacz również: Abenomika zostanie w Japonii na dłużej. Nowy premier kontynuuje politykę Abe

Kurs funta (GBP/USD) wybija z ważnego wsparcia

Kurs funta względem dolara już trzecią sesję walczy ze wsparciem w zakresie 1,28000 – 1,27800 dol. Poniedziałkowe notowania około 13:00 przynoszą istotne wybicie z tego poziomu o 0,62% do 1,28735 dol.

W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego, kurs może powrócić do poziomów powyżej 1,29000 a może nawet 1,30000 dol. Aby tak się stało, funt wymaga wsparcia rynkowych sentymentów wynikających np. z pozytywnych informacji w sprawie umowy handlowej z Unią Europejską lub przełomu w opracowaniu brytyjskiej szczepionki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here