Naga MarketsAstraZeneca traci ponad 8% w handlu pozasesyjnym. Skutek uboczny szczepionki na koronawirusAstraZeneca, brytyjsko-szwedki koncern farmaceutyczny prowadzi w wielu krajach badania 3 fazy nad szczepionką na koronawirusa. U jednego z badanych w Wielkiej Brytanii pojawiły się “groźne skutki uboczne”, co skłoniło koncern do przerwania szczepień. Akcje firmy w handlu pozasesyjnym tracą ponad 8 proc.

  • AstraZeneca wstrzymała 3 fazę badań nad szczepionką z powodu choroby pacjenta 
  • Szczepionka była postrzegana jako główny kandydat do wprowadzenia na rynek 
  • Choroba pacjenta mogła być tylko zbiegiem okoliczności

AstraZeneca bada chorego pacjenta

Rzecznik koncernu oświadczył, że “standardowy proces przeglądu wyników skłonił do przerwy w szczepieniach w celu zbadania zabezpieczeń”. Określił to postępowanie jako rutynowe.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Pacjent, u którego pojawiły się niewyjaśnione skutki uboczne pochodzi z Wielkie Brytanii. Nie podano więcej szczegółów. AstraZeneca sprawdza, czy choroba pacjenta była wynikiem skutków ubocznych, czy też nie miała nic wspólnego z podanym szczepieniem.

Tymczasowe wstrzymanie dużych badań medycznych nie jest niczym niezwykłym, a badanie wszelkich poważnych lub nieoczekiwanych reakcji jest obowiązkową częścią testów bezpieczeństwa. AstraZeneca zwróciła uwagę, że że problem może być zbiegiem okoliczności, a przy badaniach tysięcy ludzi mogą pojawić się wszelkiego rodzaju choroby.

– Pracujemy nad przyspieszeniem przeglądu pojedynczego zdarzenia, aby zminimalizować jakikolwiek potencjalny wpływ na harmonogram testu – napisano w oświadczeniu firmy.

Akcje AstraZeneca tracą ponad 8 proc. w handlu pozasesyjnym

Informacja na temat wstrzymania badań z powodu domniemanego skutku ubocznego testowanej szczepionki na koronawirusa doprowadziła do spadku notowań AstraZeneca w handlu pozasesyjnym nowojorskiego parkietu.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena spadła z 54,71 do 50,26 dol., co oznacza osunięcie o ponad 8 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here