Naga MarketsPlatforma kryptowalutowa Crypto.com podpisała wieloletnią umowę na sponsorowanie zespołu Aston Martin w wyścigach Formuły 1. Współpraca ta podkreśla rosnącą siłę platform kryptowalutowych w miarę wzrostu zainteresowania bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Aston Martin znów w F1

Aston Martin to brytyjski konstruktor, który zasłynął z produkcji samochodów dla Jamesa Bonda. W latach 1959-1960 dostarczał on samochody dla zespołu F1 David Brown Corporation. Po 61 latach planowany jest jego powrót w charakterze konstruktora, a także debiut jako samodzielnego zespołu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednym ze sponsorów teamu wyścigowego Aston Martin w F1 będzie platforma kryptowalutowa Crypto.com. Strony nie ujawniły jednak wartości umowy partnerskiej, w ramach której planują również współpracować nad produktami w przestrzeni kryptowalutowej.

Crypto.com to platforma, która odnotowała w ostatnim czasie niemal skokowy wzrost użytkowników, co spowodowane było przede wszystkim ponownym wzrostem notowań na rynku kryptowalut. Baza klientów firmy zajmującej się wymianą i płatnościami tylko od października uległa podwojeniu i obecnie wynosi ok. 10 milionów.

– Fakt, że firma zajmująca się kryptowalutami może wyjść na zewnątrz i wydać takie oświadczenie, a także sprzymierzyć się z tak szanowaną marką o tak ogromnej tradycji jak Aston Martin, świadczy o tym, że branża dojrzewa – powiedział w rozmowie z portalem Insider szef Crypto.com Kris Marszalek.

Dla platformy kryptowalutowej może to być nie lada promocja. W 2020 roku wyścigi F1 oglądało bowiem średnio 87,4 miliona widzów.

– Istnieje wiele podobieństw między wyścigami Formuły 1 i kryptowalutami. Potrzebujesz prędkości, aby wygrać, ale prędkość jest niczym bez bezpieczeństwa – dodał Marszalek.

Aston Martin F1 oficjalnie zaprezentuje swój zespół F1 w najbliższą środę. To wtedy poznamy także kolory i projekt samochodu. Dzięki temu, że team Aston Martin powstał z rebrandingu zespołu Racing Point F1, po tym jak właściciel Racing Point, Lawrence Stroll, objął 16,7 proc. udziałów w Aston Martinie, już w debiutanckim sezonie, Aston Martin może pochwalić się, że wśród swoich kierowców ma czterokrotnego mistrza świata Sebastiana Vettela.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomaxima | dow jons | waluta euro | btc kurs | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego cierpi przez gorsze odczyty z gospodarki niemieckiej
Następny artykułS&P 500 futures odrabia część strat, ropa naftowa powyżej poziomu 60 dol. za baryłkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here