Naga MarketscukierAstarta Holding N.V. to holding, zarejestrowany w Holandii, który grupuje spółki spożywcze i rolnicze działające na Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W najnowszym raporcie finansowym spółka poinformowała, że w pierwszej połowie 2019 roku odnotowała 30,27 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 37,25 mln euro zysku rok wcześniej.


Zysk operacyjny wyniósł 37,99 mln euro wobec 40,87 mln euro zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 63,62 mln euro wobec 59,86 mln euro rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 227,96 mln euro w I poł. 2019 r. wobec 175,12 mln euro rok wcześniej.

– Skonsolidowane przychody spółki wzrosły o 1/3 do 228 mln euro w I poł. 2019 r. w porównaniu do I poł. 2018 r., napędzane silnym wzrostem w segmencie rolnictwa (47% udziału w przychodach ogółem w I poł. 2019 r.). Astarta wykorzystała wzrost cen kukurydzy poprzez zwiększenie wolumenu sprzedaży do 512 tys. ton w I półroczu19. (ponad dwukrotnie w porównaniu z I poł. 2018 r.) dzięki obfitym zbiorom w 2018 roku. Udział eksportu w przychodach ogółem wzrósł z 52% w I poł. 2018 r. do 64% w I poł. 2019 r. – czytamy w raporcie.

W raporcie podano także, że przychody w segmencie cukru spadły o 1/5 do 55 mln euro w ujęciu rok do roku z uwagi na spadek produkcji i sprzedaż w warunkach obniżonych cen. Produkty sojowe przyniosły natomiast 46 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 16% r/r, przy wyższych wolumenach sprzedaży, podczas gdy przychody z działalności mleczarskiej wzrosły do 17 mln euro, w związku z bardziej korzystnymi cenami produktów.

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania zauważymy, że akcjonariusze Astarta nie mają zbyt wielu powodów do optymizmu. Cena akcji spółki oscyluje bowiem w okolicy 23 zł, co jest jednym z najniższych poziomów od kwietnia 2015 roku.

Z czysto technicznego punktu widzenia, spółka znajduje się także w trwającym od kwietnia 2017 r. trendzie spadkowym i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji mogłaby osunąć się nawet w okolice dołków z 2014 r. tj. 17,50 zł.

Astarta
źródło: xStation 5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHuawei będzie mógł dalej kupować półprodukty w USA?
Następny artykułKurs franka oscyluje przy poziomie 4 złotych, CHFPLN w trendzie wzrostowym [AKTUALIZACJA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here