Naga MarketsZałożona w 1993 roku Astarta-Kyiv jest pionowo zintegrowanym holdingiem rolno-przemysłowy, jednym z liderów ukraińskiego sektora cukrowniczego i produkcji rolnej.

Spółka notuje spadki od początku maja ubiegłego roku. W ciągu ponad 12 miesięcy, akcje potaniały już o ponad 55%. Trendu spadkowego nie odwróciły wyniki za pierwszy kwartał, które wskazywały na wyraźny spadek sprzedaży cukru oraz innych surowców. Spółka kojarzona jest głównie z produkcją cukru. Tu pojawia się kolejny problem, który stoi za spadkami notowań – problemy na tym rynku. Ceny cukru spadają, maleje też zapotrzebowanie na niego, choćby ze względu na trend do ograniczania jego spożycia. Negatywnie na ceny cukru wpływają także jego nadwyżka globalna oraz zapowiedzi dalszej produkcji na dużą skalę m.in. w Indiach. Notowania cukru poruszały się w korekcie wzrostowej od końca kwietnia. Obecnie, wszystko wskazuje na powrót do trendu spadkowego. Nie wydaje się zatem, aby w takim otoczeniu można było liczyć na wzrosty na Astarcie. Szukając technicznych miejsc, dających szanse na odbicie, można zainteresować się linią łączącą dwa dołki z 2009 i 2014 roku. Okresy spadkowe, które doprowadzały kurs do tej linii, wynosiły około 85%. Jeżeli co 5 lat mamy odbicie, to kolejne być może pojawi się w 2019 roku. Ostatnio o spółce pisaliśmy 13 września 2017 roku.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here