Naga MarketsAstarta to holding, zarejestrowany w Holandii, który grupuje spółki spożywcze i rolnicze działające na Ukrainie.

astarta

Spółka notuje w ostatnich okresach rosnące przychody, jednak pewien trend spadkowy można zauważyć w wynikach netto. 25,96 mln euro straty netto w III kw. to więcej niż przed rokiem. W sumie za ostatnie trzy kwartały zysk sięga tylko 4,31 mln euro, podczas gry rok temu wynosił 14,55 mln euro. Powodem spadków jest także zmniejszanie zaangażowania w akcjonariacie przez fundusze.

W ostatnim czasie doszło jednak do podbicia notowań. Powodem jest to, że główny surowiec dla spółki czyli cukier, notuje silny trend wzrostowy od września ubiegłego roku. Powodem mają być malejące globalne zapasy. Spółka reaguje na to z dużym opóźnieniem, a skala odbicia także wygląda przeciętnie na tle wykresu tygodniowego. Dopóki jednak notowania cukru będą rosły, wydaje się, że mocno przecenione akcje także mogą rozwijać ruch korekcyjny.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here