Naga MarketsPoniższa treść jest kontynuacją wpisu z dnia 10 stycznia 2015. Zobacz koniecznie.


Przeglądając wykresy natknąłem się na wykres AST. Pamiętając, że kiedyś był on tematem mojego wpisu postanowiłem porównać jego treść z aktualna sytuacją. Nie ukrywam, że troszkę się uśmiechnąłem kiedy zobaczyłem, że cena zatrzymała się dokładnie na tym poziomie, który wskazałem na początku roku.

Mam na myśli ten wykres:

asb-d-swingi
Screen z 10 stycznia

Mała luka trzymała kurs przez pięć miesięcy. We czwartek doszło do porządnego wybicia na nowe poziomy.150531-ast

Idąc dalej. Skoro poziom cenowy /2/ był przeszkodą to znaczy, że jest on ważny pod kątem technicznym, a co za tym idzie, jego przebicia również nie możemy lekceważyć.

Fala spadków z końca 2014 roku wyznaczyła jeszcze kilka oporów (m. in. opór /1/, który już dał o sobie znać – miał wpływ na ukształtowanie się długiego cienia czwartkowej świeczki). A jaki panuje trend? W podejściu długoterminowym – spadkowy. Średnioterminowo – wzrostowy. 

Bardzo ważnym przesłaniem powinien być dla nas wzrostowy układ swingów /3/. A traktując owe wybicie jako wybicie z konsolidacji (teoretycznie można tak powiedzieć biorąc pod uwagę wsparcie w okolicach 21 zł i opór /2/ równy ok. 26,50 zł) możemy się pokusić o stwierdzenie, że mamy dużą szansę na wzrost w okolice najwyższego, zaznaczonego przeze mnie oporu (w okolice 40 zł). Dlaczego? Moja interpretacja jest następująca: Utworzyliśmy lokalne minimum cenowe na 14,50 (26-11-2014) a następnie wystąpiła wzrostowa sekwencja swingów (szczytów i dołków) aż do poziomu /2/. Popyt był o tyle silny, że nie spowodował spadku ceny na początku kwietnia (czyli w chwili kiedy cena odbiła się od wsparcia 01-04-2015) a wręcz odwrotnie odbicie było dynamiczne. Po drodze pojawiło się lokalne wsparcie 23,53 zł, które za jakiś czas zostało wybronione (konsolidacja świeczek 13-25.04.2015).

Jak na razie mamy szereg pozytywnych sygnałów. Co jest negatywnego? Czwartkowa świeczka z długim cieniem ale w piątek nie było jej potwierdzenia, co daje dużą szansę na kontynuację wzrostów.

Zachęcam do komentarzy.

sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here