Naga MarketsTrwa odliczanie do decyzji monetarnej Rezerwy Federalnej którą poznamy już 31 lipca. Inwestorzy na całym świecie są niemal przekonani  że decydenci obniżą stopy procentowe. Jedyne pytanie, jakie pozostaje wciąż bez odpowiedzi dot. wielkości tej obniżki. Wiele dyskutuje się bowiem, czy będzie to obniżka o 25 punktów bazowych czy aż o 50 pb. Bez względu na jej wielkość, nie będzie to jednak nic, z czego można by się cieszyć. Tak przynajmniej uważa szef strategii wschodzącego rynku długu w Jupiter Asset Management Ltd.


Rynki błędnie interpretują zmianę retoryki Fed

Zdaniem Alejandro Arevalo, który pomaga zarządzać aktywami wartymi 51 miliardów dolarów rynki błędnie odczytują zmianę polityki Fed w coś pozytywnego. Jeśli obniżają stopy procentowe, to dlatego, że istnieje podstawowy problem z ich gospodarką. Stajemy się coraz bardziej defensywni w tym, co moim zdaniem byłoby bardziej wyboistą drugą połową.

Przyznał on także, że sprzedał obligacje firm finansowych w krajach, w których występuje znaczne spowolnienie. Jego zdaniem, w wielu przypadkach spready nie odzwierciedlają prawidłowo fundamentów wielu wysokodochodowych spółek i krajów. Z dużym popytem, jaki obserwujemy wśród inwestorów goniących za stopami kapitalizacji, jest to świetny czas na osiąganie zysków.

Fed: Spowolnienie gospodarcze groźniejsze niż inflacja poniżej celu

jerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Warto także przypomnieć, że podczas swoich zeznań przed Kongresem, przewodniczący Jerome Powell w zeszłym tygodniu wielokrotnie jako argument dla luzowania polityki pieniężnej wskazywał wolniejszą ekspansję gospodarczą na świecie. „Coś się dzieje ze wzrostem na całym świecie, szczególnie w zakresie produkcji i inwestycji oraz handlu” – mówił Powell.

Aktualnie rynkowy konsensus wskazuje, że urzędnicy Fed coraz częściej wspominają, iż gospodarka Stanów Zjednoczonych potrzebuje „cięcia ubezpieczeniowego”, aby zapobiec możliwości wystąpienia głębszego spowolnienia.

Jak wyjaśnił Powell w swoich zeznaniach i protokole z czerwcowego spotkania, słabnące warunki w fabrykach i spowolnienie globalnego wzrostu są mocniejszymi argumentami przemawiającymi za łagodzeniem polityki przez Fed niż inflacja pozostająca poniżej celu. Ostatnie wzrosty wskaźników CPI i PPI wskazują, że inflacja nie będzie wpływać negatywnie na potencjalną decyzję o obniżce stóp procentowych przez Fed w lipcu i najprawdopodobniej do końca tego roku – uważa ekonomista Carl Riccadonna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/USD – outside bar na oporze wskazuje na ruch korekcyjny
Następny artykułRano złoty słabszy, możliwe duże zmiany kursu GBP/PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here