Naga MarketsUbiegłotygodniowe wzrosty ceny Bitcoina, które pociągnęły za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów zachęciły także analityków i kryptowalutowych ekspertów do kolejnych śmiałych prognoz dotyczących przyszłej wyceny cyfrowego złota


Cena Bitcoina może spaść nawet do 1000 USD

“Śmiałe” nie zawsze musi oznaczać jednak kierunek wzrostowy. Według Tylera Jenksa, prezesa Lucid Investments, bitcoin może w najbliższej przyszłości spaść do 4,2 tys. a więc w rejon istotnego poziomu wsparcia, o którym wspominałem już w mojej porannej analizie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Janks obawia się jednak, że spadki mogą nie zatrzymać się w rejonie tego poziomu. Jego zdaniem cena BTC mogłaby docelowo osunąć się nawet w rejon 1000 dolarów, co licząc od obecnego poziomu oznaczałoby spadek o ponad 80%. Biorąc jednak zasięg liczony od historycznych szczytów z połowy grudnia 2017 roku, mowa o niemal 95% przecenie.

Nie komentowałem Bitcoina, odkąd przebiliśmy opór pomiędzy 4000-4200 dolarów. Wierzę, że wracamy do tej strefy i ona nie wytrzyma. Nadchodzą nowe dołki. Cel w wysokości 1000 dolarów bez zmian – komentuje Janks.

Inwestorzy nie wierzą w hossę na BTC! Wieszczą dalsze spadki

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalną zmianą nastawienia rynku i powrotem do hossy na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, pomimo niezwykle dynamicznych wzrostów zdecydowana większość inwestorów indywidualnych spodziewa się powrotu do spadków.

Zobacz także: Raport: BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że obecne wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.

Okazuje się więc, że podobnie jak Tyler Jenks, większość krypto-społeczności zakłada, iż to jeszcze nie koniec “kryptowalutowej zimy.”

Bitcoin jest nadal niedowartościowany

Zgoła odmienne zdanie na temat przyszłej wyceny BTC ma natomiast Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, który nie tylko wierzy, że wzrost z minionego tygodnia jest uzasadniony pod kątem fundamentów, ale także uważa, że cena BTC nie odzwierciedla jeszcze prawdziwej wartości kryptowaluty. Jego zdaniem Bitcoin powinien być wyceniany po 14 000 USD.

Jeszcze odważniejsze stanowisko prezentuje założyciel i prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. W minionym tygodniu przyznał on bowiem, że dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów, w przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów.

Bitcoin będzie kosztował 72 tys. USD

Powyższe projekcje zdają się jednak nie dorównywać tym, które przedstawił Peter Brandt. Ten znany trader z ponad 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami sugeruje bowiem, że przyszła cena BTC mogłaby osiągnąć poziom nawet 72 tysięcy dolarów.

W Polsce, Brandt zasłynął z książki o spekulacji pt. “Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego”. Recenzję tej pozycji znajdziesz także na portalu Comparic.pl. Skąd jednak wziął się tak konkretny poziom docelowy dla Bitcoina?

Brandt zauważa, że od 2015 do 2017 roku cena BTC wzrosłą z ok 150 do 20 000 dolarów w ruchu parabolicznym, dzięki czemu potencjalna stopa zwrotu z inwestycji wyniosła na przestrzeni tych lat 13 233%. Jego zdaniem, istnieją pewne przesłanki wskazujące na to, ze cena najstarszej z kryptowalut mogłaby przekroczyć poziom historycznych szczytów (ok 20 000 USD) i osiągnąć wycenę w przedziale od 50 do nawet 72 tys. USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 12 kwietnia 2019 r.
Następny artykułOdwrócony RGR zapowiedzią mocnego AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here