Naga MarketsAsseco będące dostawcą rozwiązań dedykowanych dla sektora finansowego, które skutecznie wspomagają pracę biur maklerskich, banków, depozytariuszy i inwestorów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych stworzyło narzędzie automatycznego doradztwa dla inwestorów giełdowych. Dzięki intuicyjności obsługi oraz wysokiej automatyzacji oferuje ono nowy kanał sprzedaży usług doradczych.

PROMAK Mate poprowadzi inwestorów za rączkę

PROMAK Mate to system zaprojektowany z myślą o kompleksowym wsparciu indywidualnych klientów biur maklerskich, zwłaszcza tych, którzy nie korzystali dotychczas z usług profesjonalnych doradców. Teraz będą mogli to zrobić całkowicie online. Wykorzystanie najnowszych technologii pozwoli automatycznie obsłużyć wszystkie etapy tego procesu – począwszy od stworzenia indywidualnego profilu inwestycyjnego, do kontrolowania  osiąganych wyników. To pierwsze tego typu narzędzie na polskim rynku.

Dzięki swej dostępności i intuicyjności, narzędzie to ma kompleksowo wspierać rosnące grono inwestorów indywidualnych. PROMAK Mate będzie w stanie zaproponować modele inwestycyjne indywidualnie dopasowane do potrzeb inwestora, wspierać go w tworzeniu rzeczywistego portfela, a następnie stale go aktualizować i kontrolować osiągane wyniki.

– PROMAK Mate reprezentuje nowy trend w sposobie oferowania usług  doradczych. Jego uniwersalność wyraża się w elastyczności budowania portfeli inwestycyjnych, dopasowanych do profilu inwestora i składających się z dowolnych typów aktywów. Możliwość szybkiego wdrożenia w biurze maklerskim oznacza niespotykany dotąd komfort inwestowania dla licznej grupy klientów, która do tej pory działała na tym rynku bez dodatkowego wsparcia – powiedział Marcin Zaniewicz, Ekspert i Konsultant Biznesowy, Asseco Poland.

Proces doradztwa inwestycyjnego składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności narzędzie zbiera informacje niezbędne do stworzenia indywidualnego profilu klienta (planowany okres inwestycji, skłonność do ryzyka, cel inwestycyjny). Następnie proponowane są dopasowane do potrzeb inwestora portfele modelowe, wraz z symulacjami efektywności inwestycji dla różnych scenariuszy. Kolejny krok to weryfikacja zawartości portfela, a następnie utrzymywanie go zgodnie z wybranym modelem poprzez systematyczne przekazywanie rekomendacji nabycia lub sprzedaży określonych instrumentów finansowych.

PROMAK Mate jest w pełni skalowalnym rozwiązaniem klasy RWD (Responsive Web Design). Oznacza to, że zapewnia ono komfort pracy niezależnie od rodzaju używanego narzędzia (komputer, tablet, smartfon). Rozwiązanie może być w łatwy sposób zintegrowane z istniejącymi narzędziami w obszarze digitalizacji usług inwestycyjnych, systemami bankowym, czy rozwiązaniami z zakresu AI i machine learning. W połączeniu ze stworzonym przez Asseco systemem ePROMAK NEXT daje możliwość stworzenia unikalnej usługi, w której inwestor ma dostęp zarówno do zautomatyzowanego doradztwa, jak i  zarządzania rachunkami inwestycyjnymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDevelia sprzedała 781 lokali, przekazała 746 w I-III kw. 2020 r.
Następny artykułCena ropy WTI odbiła w górę do poziomu 39 USD za baryłkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here