Naga MarketsAsseco South Eastern Europe S.A. zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. Spółka opublikowała prognozy wyników za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Zarząd szacuje, że o ile nie spłyną do spółki nowe nieoczekiwane informacje, spodziewa się skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartale 2018 r. istotnie odbiegających od osiągniętych w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka spodziewa się ok. 17,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kwartale 2018 rok. Jeżeli prognozy się spełnią, oznaczałoby to wzrost o ok. 60% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wynik operacyjny ma wynieść 18,3 mln zł czyli 37% więcej niż rok wcześniej.

Czytaj także: DM BOŚ rekomenduje “kupuj” dla akcji Asseco SEE, cena docelowa 17,30

“Tak istotna spodziewana poprawa wyników finansowych grupy ASEE to efekt lepszych rezultatów we wszystkich segmentach działalności, przy czym w największym stopniu na tę poprawę wpłynęły operacje w segmencie ‘rozwiązania w sektorze bankowym'” – napisano w komunikacie.

“Jednocześnie zarząd podkreśla, że wartości oraz informacje zamieszczone powyżej mają charakter szacunkowy i wstępny, a ostateczne dane finansowe spółka przekaże w skonsolidowanym raporcie kwartalnym za okres od 1 lipca do 30 września 2018 roku, który zgodnie z przyjętym kalendarzem publikacji raportów okresowych, opublikowany zostanie w dniu 24 października 2018 r.” – czytamy również.

Sytuacja na wykresie

Po publikacji szacunków, spółka zyskuje ponad 4%. Jak widać, niebawem może zostać przeprowadzony atak na lokalny opór oraz linię korekty. Wybicie tych elementów może sygnalizować nadchodzącą zwyżkę.

assecoseeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here