Naga MarketsAsseco Poland znalazło się wczoraj w gronie najsilniej zniżkujących spółekPierwsza sesja nowego tygodnia zakończyła się delikatnym spadkiem WIG20 o 0,1%, tym samym zatrzymał się na poziomie 2219,5 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 572 mln PLN. W gronie spółek najsilniej zniżkujących, znalazły się m.in. LPP (-4,3%), PGE (-1,9%) oraz Asseco PL (- 1,6%).

Asseco Poland z korektą, Wall Street odrabia straty

Z drugiej strony znalazły się takie walory jak: Mercator (+3,0%), KGHM (+2,5%) oraz Santander (+2,5%). Pozytywnie wyróżnił się indeks mWIG40, który urósł tego dnia o 0,1%, natomiast mWIG80 stracił 0,2%. W Europie przeważały pozytywne nastroje, DAX zyskał 1,0%, FTSE100 urósł o +0,6%, a CAC40 poszedł w górę o +0,5%.Po ostatniej przecenie na Wall Street, główne indeksy zakończyły poniedziałkowe notowania wzrostami. Najwięcej zyskał Dow Jones (+1,8%) i tym samym zakończył negatywną passę pięciu spadkowych sesji, dalej był S&P500 (+1,4%), a Nasdaq zakończył dzień zwyżką o 0,8%. Ostatnie wahania nastrojów wśród inwestorów związane są ze zmieniającą się oceną rynku co do kształtu przyszłej polityki monetarnej w USA.

Dzisiaj przed nami o 20:00 wystąpienie prezesa Fed. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index idzie w górę o 0,8%, a Nikkei zyskuje 3,0%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje giełdowe 2020 | sp500 indeks | jak kupić kryptowalutę | gpw pgnig | kurs walut w czasie rzeczywistym | de30 | nasdaq |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here