Naga Marketssiedziba assecoJak podano w raporcie, Asseco Poland odnotowało 78,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 78 mln zł zysku rok wcześniej. Dzisiejsza sesja otwiera się niewielką luką wzrostową.


Asseco Poland nieznacznie w górę po wynikach za III kwatał

Ważniejsze dane z raportu:

  • Zysk operacyjny wyniósł 261,1 mln zł wobec 187,6 mln zł zysku rok wcześniej.
  • Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 738,4 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 2 218,4 mln zł rok wcześniej.
  • W I-III kw. 2019 r. spółka miała 238,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 235,3 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 7 729,3 mln zł w porównaniu z 6 678,3 mln zł rok wcześniej.
  • W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2019 r. wyniósł 183 mln zł wobec 125,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Zobacz także: PKP Cargo blisko nowego, historycznego minimum. Zysk netto w III kw. o 50% niższy niż rok temu

Cytaty:

“Poziom rentowności w okresie dziewięciu miesięcy 2019 roku wzrósł na poziomie EBITDA oraz zysku operacyjnego w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku o odpowiednio o 1,8 pkt proc. do 15,3% oraz o 0,8 pkt. proc. do 9,2%. Marża zysku netto była wyższa o 0,5 pkt proc. i w 3 kwartałach 2019 roku wynosiła 6,6%. Wyższy poziom rentowności na poziomie EBITDA wynika w dużej mierze z przyjęcia nowego standardu rachunkowości MSSF 16 z dniem 1 stycznia 2019 roku. […] Poprawa marży operacyjnej widoczna była w segmentach Formula Systems i Asseco International, gdzie wzrosła ona odpowiednio o 2,1 pkt proc. do 7,2% i 1,7 pkt proc. do 11,8%” – czytamy w raporcie.

“Trzy kwartały 2019 roku w segmencie Asseco Poland znalazły się pod wpływem efektu wysokiej bazy wyników zanotowanych w tym samym okresie 2018 roku. Zeszłoroczne rezultaty ukształtowały się na nadzwyczaj wysokim poziomie, na co istotny wpływ miały ważne zmiany prawne związane z regulacjami w prawie polskim oraz unijnym. Istotnie zwiększona sprzedaż w tamtym okresie dotyczyła głównie sektora bankowego i związana była z wdrażaniem modyfikacji w systemach klientów w związku z wprowadzeniem regulacji takich jak RODO, STiR czy split payment. Dodatkowo przy tej okazji wielu klientów zdecydowało się na unowocześnienie swoich systemów” – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja techniczna na wykresie Asseco Poland

Wykres Asseco Poland
Asseco Poland interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here