Naga MarketsAsseco Poland z ruchem bocznym w drugiej połowie roku Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,19%. Akcje taniały o 0,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 66,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 66,70 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga niemal 50%.

Słabe odbicie

Niewiele dzieje się na notowaniach informatycznej spółki. W szerszym spojrzeniu na wykres tygodniowy, cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Druga połowa roku to ruch boczny między 62 a 75 zł. Na razie nie zapowiada się jego zakończenia, a obecnie jesteśmy w fazie wzrostowego odbicia od wsparcia. Dobry nastrój na rynku powinien wspomagać kupujących i cena może powoli wzrastać.

Te artykuły również Cię zainteresują
asseco poland 4.12.2020
Notowania Asseco Poland 4.12.2020

Nadal chęć akwizycji

Asseco Poland podtrzymuje swoje zainteresowanie kolejnymi akwizycjami, także na rynku krajowym, poinformował wiceprezes Marek Panek. “Nie zwalniamy tempa jeżeli chodzi o akwizycję. Pomimo obecnej sytuacji udaje się dopiąć szereg transakcji. W ciągu trzech kwartałów tego roku kilkanaście firm dołączyło do nas” – powiedział Panek podczas wideokonferencji. Według niego pandemia powoduje, że negocjacje trwają jednak znacznie dłużej niż zwykle.

“Rzeczywiście, w tym roku nie dokonaliśmy akurat żadnej akwizycji w Polsce. Natomiast prowadzimy jeszcze kilka rozmów, ale są to jednak wstępne rozmowy, ale cieszymy się, bo jest zainteresowanie. Nawet w Polsce znaleźliśmy kilka ciekawych spółek, które pasują do nas i nie ukrywam, że chcielibyśmy te akwizycje zrealizować. Jednak obie strony muszą się zgodzić co do warunków transakcji. Myślę, że w takim krótkim horyzoncie czasowym nic się raczej nie wydarzy w tym względzie” – dodał wiceprezes.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here