Naga MarketsSpółka Asseco Poland (ASSECOPOL) poinformowała, że odnotowała 88,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co jest rezultatem lepszym o kilkadziesiąt milionów w stosunku do wyników raportowanych rok wcześniej. W efekcie notowania spółki otwierały się z luką wzrostową i na początku wtorkowej sesji zyskują ponad 5%.

“Mamy za sobą kolejny dobry kwartał. W okresie od kwietnia do czerwca tego roku skonsolidowana sprzedaż była wyższa o ponad 10% i wyniosła 2,3 mld zł. W tym samym tempie wzrosły przychody z oprogramowania i usług własnych – w II kwartale odpowiadały one za 81% sprzedaży Grupy. Zysk operacyjny non-IFRS Grupy był wyższy o 51% w ujęciu rok do roku i osiągnął poziom 264,4 mln zł, natomiast zysk netto non-IFRS po wzroście o 70% wyniósł 100,5 mln zł” – mówi wiceprezes Asseco Poland Rafał Kozłowski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od strony technicznej notowania spółki przesuwają się od prawie trzech lat w szerokim kanale spadkowym, z wyraźnie wyznaczoną strefą S/R, która w tym okresie testowana była już pięciokrotnie. W tym momencie jesteśmy świadkami kolejnego testu i wybicia maksimów z ostatnich miesięcy pod 47,00.

ASSECOPOL D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here